Pokračujeme

Tak letošní zimní trimestr byl pro mě asi dosud nejnáročnějším obdobím tady na Northwestern.

Začněme popořadě: Jak možná víte, velkou částí mého života na univerzitě je reprezentace školy v hokeji. Díky tomu jsem měl hned na začátku ledna možnost podívat se na 4 dny na Floridu, kde jsme sehráli dvojzápas s Florida Atlantic University. Zkušenost ohromná a slušně divácky obsazená tréninková hala Florida Panthers musela překousnout hned dvě prohry svých milovaných “owls”. Po zápasech jsme měli možnost strávit zbytek dne na pláži a jeden večer jsme se podívali i na nočním životem proslavenou Miami South Beach. No, co Vám budu povídat, po chicagských až třicetistupňových mrazech příjemná změna. Bohužel ale tento výlet způsobil, že jsme museli zameškat několik důležitých prvních přednášek ve všech předmětech a tak jsem se hned v lednu dostal do pracovního skluzu.

Co se týče školy, tento trimestr trávím plněním svých “distributional requirements”, která mají za úkol zajistit, že studenti z naší fakulty budou mít alespoň trochu všestranné vzdělání. Moje kurzy tedy zahrnují historii německé a rakouské hudby, seminář o německé RAF a německém politickém extremismu, biologii a pokročilou makroekonomii. Předměty mě dost baví, a zvláště seminář o RAF nabízí hodně zajímavých informací, jelikož vyučující je primárně profesorem komparativní lingvistiky a tak se zaměřujeme hodně na rétoriku Ulrike Meinhof.

Jak jsem zmiňoval v úvodu, celkově byl pro mě tento trimestr dost náročný. Kvůli hokeji, práci v admission office a vedoucích pozicích ve studentských klubech mi zbývalo dost málo času na přípravu na testy a zkoušky, a ještě méně času na spánek či pasivní odpočinek. Naštěstí je hokejová sezona u konce a společně s koncem trimestru budu odcházet i z mé pozice v admission office, takže je už nyní můj rozvrh volnější. Začínám se poohlížet po pozici výzkumného asistenta v týmu některého z našich profesorů psychologie, tak mi držte palce.

Teď už mě čekají jen závěrečné zkoušky a eseje a můžu se těšit na jarní prázdniny. Abych byl ale upřímný, s ještě větší nedočkavostí očekávám začátek příštího trimestru, ve kterém se konečně pořádně zakousnu do obou oborů mého studia a ve kterém mě čekají tři předměty z psychologie a dva z ekonomie. Všechny mé předměty mají učit světoví odborníci v oboru, tak se dost těším.