Podzim, zima, stále rýma

Jako každý rok, s příchodem podzimního počasí, zamračenou oblohou, neustálým mrholením a studeným větrem přichází i moje klasická podzimní únava spojená s neustálým nachlazením.

Někdy si tak říkám, jak by bylo úžasné mít tu možnost uložit se k zimnímu spánku, pořádně se prospat a probudit se až po několika měsících opět do teplejších slunečních dní. Myšlenka je to pro mě velice lákavá, ale bohužel, vraťme se zpět do reality…

Je přelom listopadu a prosince, můj předposlední semestr je téměř u konce, a jak si tak uvědomuji, za pár měsíců mě čeká první část státnice. Letos to bude novinka, ale na univerzitě se rozhodli, že nám oddělí od oborových předmětů ekonomii, která nás už tak bude čekat na přelomu ledna a února. Myšlenka je to dobrá, část bude hotová a v červnu bude o předmět méně, ale představa, že se budu v jednom měsíci připravovat na zkoušky a zároveň se stresovat ze státnic z ekonomiky, je pro mě momentálně ne příliš lákavá.

Jenže, škola je škola, takže jsem momentálně v situaci, kdy se veškerý můj čas točí kolem ní. V posledním týdnu před Vánoci mě čekají samé zápočty a první termíny zkoušek, takže krom psaní diplomky a různých seminárních prací mi tedy nezbývá nic jiného, než si postupně zpracovávat otázky na zkoušky i k lednovým státnicím.

Vzhledem k tomu, že hrnek s kafem je téměř prázdný a má vyčleněná půlhodinková pauza je u konce, se s Vámi prozatím loučím. S chutí se vrhnu na dokončení své prezentace do předmětu Regulace a dohledu nad finančními trhy, kde svým spolužákům přednesu hotovou praktickou část mé diplomové práce, na téma Platební systémy zemí EU.

Přeji šťastné a veselé Vánoce ?.