Po prázdninách

Prázdniny utekly jako voda a já jsem se přesunul z Česka do Anglie s tím, že jsem byl konstantně zaneprázdněn prací. První dny mého pobytu byly trošku speciální – při hledání ubytování jsem projezdil skoro celý Londýn. Musím se přiznat, že přestože jsem strávil v Londýně téměř rok, neprocestoval jsem toho tolik jako během těchto 14 dní.

Člověk se při takovém shánění seznámí s mnoha lidmi a pozná zajímavá místa – kde bydlí nejbohatší, kde nejchudší a jaké lokality vyhrávají v kriminalitě. Nejdůležitější je, že jsem nakonec ubytování našel.

Můj akademický rok začal s tím, že jsem dostal rozvrh s hodinami, které si trošku kolidovaly – což se prý, jak mi řekli starší studenti, někdy stává. Někdo si asi myslel, že dokážu být v jednom čase na dvou hodinách a ve dvou různých budovách, tak jako to zvládala Hermiona. Musím se přiznat, že až tak dobrý nejsem. Nakonec jsem to dočasně vyřešil tak, že jsem chodil na jiný seminář. Bylo to dobré rozhodnutí z hlediska vzdělávání – nic mi neuteklo – ale uvidíme, jak se s tím vypořádají v kancelářích při kontrole mé docházky. Musím říci, že jsem za ony kolize rád, protože mám možnost docházet k jedné inspirativní lektorce, která mě svým přístupem k předmětu motivuje k hlubšimu studiu, než bych asi pod jiným učitelem praktikoval.

Pro tento rok jsem se rozhodl trošku změnit své plány a vrátit se k programování. Proč? Řekněme, že nějaké okolnosti mě donutily pozměnit to, co jsem si naplánoval ke konci minulého semestru. Namísto toho, abych byl naplno vytížený student věnující se univerzitním aktivitám, budu naplno vytížený programátor, který toho bude mít hodně na práci. Toto rozhodnutí trošku pozastavilo můj připravovný projekt – Leadership Framework Project – na který jsem se celkem těšil. Alespoň budu mít možnost věnovat přípravě více času a začnu jej, až budu mít více času. Pozitivní je, že budu dělat něco, čemu jsem již věnoval tisíce hodin, což jak by řekl Malcolm Gladwell, může vést k úspěchu; uvidím, jak to půjde.

Jedno je tento rok jisté – rád bych dosáhl vynikajících výsledků, protože tento rok se již počítá do závěrečné známky v diplomu. Minulý rok jsme měl na poznávání toho, jak systém pracuje, letos budu muset systém pořádně zpracovat já.