Nové koníčky během Covid-19

V průběhu ledna a do půlky února jsem měl moji stáž. Posléze, čas doma skončil, semestr v Benningtonu začal a letěl jsem do Ameriky. Řeči ohledně globální pandemie už začaly, ale to, co se stane mě nemohlo ani napadnout. V půlce března nám bylo oznámeno, že výuka se přesouvá online a že bychom měli zmenšit hustotu populace na kampusu. Rozloučili jsme se seniory (poslední ročníky), protože se asi již neuvidíme. Od pátku, kdy to oznámili, tak jsem už v neděli seděl v letadle na cestě do České republiky, kde už byla celostátní karanténa.

Nejdříve mě překvapilo, jak Česká republika a Spojené Státy Americké přistupovaly k této situaci. Ale to by bylo pro jiný blog.

Čas během karantény byl můj první za posledních 5 let od doby, kdy jsem začal cestovat po světě, kdy jsem mohl zůstat na jednom místě víc než tři měsíce. Přineslo mi to spoustu pozitivních změn. Začal jsem se mnohem více zajímat o prostor v kterém žiji. Což je spojeno se zájmem v architektuře a kvůli tomu jsem si předělal místnost. Vyklidil veškerý bordel, rozmontoval přebytečnou postel a tím udělal místo na malou posilovnu. Další (ne)výhoda toho, že jsem byl doma bylo… že můj jediný pohyb byl nahoru po schodech a na zahradě. Tak jsem si vytvořil posilovací plán a poprvé od začátku university mám pocit, že jsem zpátky trochu ve formě, jako když jsem hrál házenou. Nebo aspoň skoro.

Ale největší nový koníček bylo objevování, jak je svět vytvořen, jak je spojený, a to skrze truhlařinu. Dlouhou dobu jsem na YouTube sledoval videa, příliš pozdě do noci na to, aby to bylo zdravé, o uměleckých truhlářích. Objevil jsem, že táta měl doma docela dobře vybavenou dílnu a já si to mohl vyzkoušet. Z nějakého šíleného důvodu jsem se rozhodl, že můj první projekt bude velký, solidní dřevo, mahagonový stůl. Děda měl to dřevo velmi příhodně na půdě.

Vybavením krásným dřevem začal několika týdenní proces učení, dělání chyb, velmi mnoho online studia, nakupování nového vybavení, učení, jak je používat, ještě více učení a jak spojovat prkna. Můj táta to nazývá profesionální úchylkou, i když já jsem ještě daleko od profesionála. Ale pokud teď vidím kus nábytku, okamžitě přemýšlím o tom, jak je vytvořen? Jak je to spojeno? Jak to drží pospolu? Pro mě, tento nový způsob náhledu na svět je to nejdůležitější a nejzajímavější objev skrze tento celý proces. A samozřejmě můj krásný nový stůl.

Nové koníčky během Covid-19