Nikdy nevíte, co budete v životě potřebovat

První semestr je za mnou, tak jsem si sedl a zhodnotil, jak si stojí skutečnost oproti předpokladům, které jsem před odchodem do Londýna měl. Mé hlavní představy byly: moderní výuka, relevantní pracovní zkušenost, život v multikulturní společnosti a hlavně co nejvíce komunikovat v angličtině.

Jsem rád, že mohu říct, že jsem spokojený s výukou, neboť si užívám učení během vypracovávání praktických semestrálních prací odvíjejících se od reálného světa. Druhý můj předpoklad, kvůli kterému jsem si i vybíral univerzitu v Londýně, se nenaplnil – nemám ani se mi nepodařilo získat žádnou relevantní pracovní zkušenost. Co se týče posledních předpokladů, s jistotou mohu prohlásit, že žiji v multikulturním prostředí a angličtina bývá jedinou možností, jak se dorozumět.

Nyní k tomu, co tu dělám. Začal jsem se učit s terminálem Bloomberg, což je platforma obsahující veškeré finanční informace, na které si vzpomenete. Navštívil jsem také několik přednášek ze série Meet the Enterpreneur a vyhledávám co nejvíce informací ohledně zakládání společnosti – jde pouze o hledání informací, nic konkrétního – prozatím.

Další semestr bych rád dělal více věcí a hledal nové možnosti. Primárně se zaměřím na vyhledávání pracovní příležitosti, a jelikož jsem neuspěl v hledání v privátním sektoru, zaměřím se na možnosti v dobrovolnictví. Mám také v plánu zapojit se do vydávání školního časopisu, který by měl být na naší fakultě vydáván, ale jelikož jsem zatím viděl pouze jedno číslo, bude to určitě výzva.

Když se zamyslím nad tím, co jsem byl předtím, než jsem přišel do Londýna, a kdo jsem teď, vidím důležitou změnu – zanechávám za sebou ignorantství a dychtím po učení se nových věcí, o kterých jsem si myslel, že pro mě nebudou důležité. V téhle změně budu samozřejmě pokračovat, protože nikdy nevíte, co budete v životě potřebovat.

Martin Ciklamini, student London Metropolitan University, UKStudium Martina Ciklaminiho na OPEN GATE i na London Metropolitan University ve Velké Británii, podporuje Nadace Educa.