Nemoc mě neporazí!

Po zimním semestru přišel letní, mezi nimi bylo pár dní volna, které jsem se chystala užít na horách. Sice jsem na týden na hory odjela, ovšem pobyt neprobíhal úplně podle představ.

Sjezdovky byly téměř bez sněhu a před odjezdem jsem chytla nějaké bacily, takže jsem si je neužila naplno. Ani tyto překážky mi nezabránily sjet párkrát svah a doplatila jsem na to. Domů jsem se vrátila s naraženými žebry a až ty mě donutily zajít k lékaři. Nemoci a úrazy mě stále ještě neopustily a dělají mi společnost během mého letního semestru, přesto mě neporazily a jdu si za svými cíly. Mé hlavní cíle jsou: zaměřit se více sama na sebe – ponořit se do diplomové práce a najít si zahraniční stáž.

Moje dobrovolnické aktivity, kterých bylo povícero, skončily, a tak mám více času na seberealizaci. Kruh mladých se rozpadl, což je převeliká škoda. Možná ještě vstane z mrtvých, uvidíme. Mé zapojení do Think Big v roli ambasadora se uchýlilo ke konci. Přesto jsem na něj stále navázána a mohu všem, kteří mají nějaký nápad a chtějí ho realizovat, doporučit, aby se mrkli na stránky Think Big.

V lednu jsem si vybrala téma své diplomové práce a poté jsem se snažila najít brigádu v oboru, abych mohla čerpat podklady pro diplomku. Pro tento krok jsem se rozhodla proto, aby moje práce nepostrádala praktické využití. Brigádu jsem našla, ale jak už jsem nastínila, jsem často nemocná, a proto jsem v práci netrávila tolik času, kolik bylo potřeba, čímž jsem nesplnila požadavky zaměstnavatele a museli jsme se rozloučit. Ale to pozitivní na tom je, že jsou mi stále ochotni poskytnout materiály k mé diplomce a mám více času na přípravu na zkoušky a výběr stáže. Přihlásila jsem se na stáž přes Aisec a na Erasmus, jak na pracovní stáž, tak i na studijní pobyt. Doufám, že alespoň jedno z toho vyjde. Nyní probíhají výběrová řízení, příště poreferuji, jak jsem dopadla. To je k mým dlouhodobým cílům a teď se přesunu na chvíli k těm krátkodobým, kterými jsou studijní povinnosti.

Jsem v polovině semestru, takže je nejvyšší čas začít psát jednotlivé projekty (eseje a výzkumy) a celkově se připravit na nadcházející zkouškové období, aby prázdniny mohly být prázdninami. Všem studentům přeji, ať moc neprokrastinují a stihnou vše. Ta prokrastinace je nejhorší zlozvyk!

Nezapomínejte se soustředit na všechny vaše životní cíle. Občas pod záplavou krátkodobých cílů zapomínáme na ty dlouhodobé.