Nekonečný příběh plný studia, hokeje a vykloubeného ramene.

Tento trimestr pro mě značí začátek mého posledního roku na Northwestern. Rozhodl jsem se tedy, že si jej užiji pořádně jak po stránce akademické, tak i po stránkách ostatních. (Odbočka: Tento rok je také mým posledním v USA celkově – rozhodl jsem se odmítnout pracovní nabídky v USA a místo toho chci začít svůj život opět v České republice.)

Tento trimestr jsem si vybral 4 různé kurzy z oboru ekonomie: Pokročilou mikroekonomii, ekonomii státu a místní správy, podnikové finance a genderovou ekonomii. Rozhodl jsem se přidat si ještě jeden předmět nad plán – business Němčinu. Mix těchhle předmětů by mi měl zajistit dobrou pozici na to, abych stihl svůj titul dokončit v plánovaném termínu.

Všechny předměty, které jsem si tento trimestr vybral, se zabývají zajímavými tématy, ale mým absolutně nejoblíbenějším se stala genderová ekonomie. Tento předmět je vyučován mladou profesorkou ze Španělska, která má zkušenosti s akademickým výzkumem v této oblasti a disponuje velmi rozsáhlými znalostmi z oboru obecně. V tomto předmětu se učíme jak o základních nástrojích, kterými mikroekonomie disponuje a které nám mohou sloužit při modelování reálných situací ve světě, tak o výsledcích reálného výzkumu. Na celém předmětu je mi velmi sympatický styl, kterým je vyučován. Profesorka nám jasně a srozumitelně předává fakta a výsledky studií a snaží se rozpoutat diskuzi ohledně problémů. Na rozdíl od jiných profesorů se nám nesnaží vnutit vlastní interpretaci reality, ale naopak očekává, že se budeme snažit utvářet si na základě faktů a naší argumentace názory vlastní.

Tento trimestr jsem se opět velmi intenzivně věnoval hokeji. Jedná se pravděpodobně o moji poslední sezonu na soutěžní úrovni, a proto jsem si ji chtěl náležitě užít. Bohužel, jako už je ostatně zvykem, jsem si v jednom z podzimních zápasů vykloubil rameno a momentálně zranění stále doléčuji. Velmi mě to mrzí, protože se našemu týmu doposud velmi dařilo a společně se mnou rozšířilo naši marodku během posledních týdnů celkem 8 hráčů. Doufáme, že se všichni dáme dohromady přes zimní prázdniny a budeme se moci v lednu k hokeji vrátit naplno.

Tento týden již nemám žádné přednášky, právě u nás probíhá “čtecí týden”, během kterého mají studenti čas studovat na týden příští, který proběhne ve znamení závěrečných zkoušek. Já doufám, že se mi podaří tentokrát opět projít s dobrými výsledky a budu si moct pořádně užít zimní prázdniny. Příští pátek už mi totiž letí letadlo do Evropy a přes Evropu budu po několika dnech pokračovat dále do Indie, kde navštívím několik indických měst, ve kterých žijí mí spolužáci. Hlavně se těším na Madras a Bombaj, domovská města mých spolubydlících a zároveň nejlepších kamarádů z USA .

 

smiley