Nejlepší rok začíná

Jak jsem již zmínil v jednom z mých předešlých příspěvků, i přesto že má stáž byla velice zajímavá a obohacující, posledních pár měsíců jsem si často uvědomoval, že se čím dál tím více těším zpět do školy. Nyní mám za sebou první měsíc zpět na univerzitě a myslím si, že poslední rok mých bakalářských studií bude opravdu ten nejlepší. Počínaje akademickou stránkou přes sportovní a konče tou společenskou, studium na univerzitě má oproti pracovnímu životu opravdu spoustu výhod, na které jsem za uplynulý rok málem zapomněl.

Co se týká samotného studia, předměty které mám tento rok, jsou skutečným vyvrcholením mého univerzitního úsilí. Je v nich znát mnohem větší příklon k praktickým aspektům marketingu a snaha vybavit studenty co nejvíce zkušenostmi, které uplatní v budoucí kariéře. Tento přístup mi více než vyhovuje, a i proto jsem si místo teoretické dizertace vybral jako svou závěrečnou univerzitní práci marketingový projekt. Tato skupinová práce obnáší návrh marketingového výzkumu, jeho provedení a vyhodnocení a posléze zpracování potenciálního marketingového plánu pro skutečného klienta z Newcastlu. Naše skupina měla velké štěstí při přidělování klientů a práci nám tak ulehčuje fakt, že pracujeme na opravdu zajímavém produktu – zmrzlině. Konkrétně se jedná o rodinný podnik, který zmrzlinu zpracovává od výroby až do prodeje (vlastní farma s dobytkem, zmrzlina se vyrábí přímo v cukrárnách, ve kterých je posléze také prodávána) a v okolí Newcastlu má pověst pro svou prémiovou kvalitu. Našim úkolem tak zůstává dostat tento kvalitní produkt do většího povědomí a zjistit, jak daleko jsou lidé ochotni za zmrzlinou cestovat a v jakém rozsahu se tedy vyplatí investovat do reklamy. Přestože bude zdárné dokončení tohoto projektu stát hodně úsilí a již teď, v jeho úplných počátcích, se se svou skupinou setkáváme takřka obden, myslím si, že jeho přínos pro mou budoucí kariéru bude větší než u všech mých ostatních předmětů.

Další výhodou návratu na univerzitu je pro mne určitě možnost se znovu stát součástí jejího tenisového týmu a opět se tomuto sportu věnovat na kompetitivní úrovni. Během své roční stáže jsem na tenis moc času neměl a tak se snažím zúčastnit každého zápasu, i když je to s narůstajícími akademickými nároky těžší než v předešlých letech. Navíc máme tento rok v týmu nejlepší hráče ze všech předešlých sezón, a tak doufám, že bych mohl své působení v týmu zakončit vítězstvím celé univerzitní ligy.

V neposlední řadě jsem také velice rád, že jsem se znovu potkal se všemi mými spolubydlícími z druhého ročníku. Většina z nich také strávila minulý rok na praxi nebo studiem v zahraničí a díky tomu můžeme svá studia v Newcastlu zakončit společně. Mám před sebou náročný rok, který ode mne bude vyžadovat spoustu úsilí a práce, na druhou stranu si však dovedu představit, že to bude rok ze všech nejlepší a nejzábavnější!