Nabitý jarní semestr

Devatenáctého ledna mi začal druhý semestr na Grinnellu. I když se může zdát, že začátek pololetí je v oddechovém tempu, neplatí to pro ty, kteří by se rádi více angažovali v příštím školním roce.

Únor bych nazvala měsícem přihlášek. Pokud chcete být součástí kabinetu organizace mezinárodních studentů, vedoucím adaptačního kurzu, studentským poradcem, nebo bydlet v jednom z jazykových apartmánů, čekají Vás přihlášky, motivační dopisy a pohovory. Naštěstí je únor skoro celý za mnou a vyrozumění komisí přichází jedno za druhým. Myslím si, že moje snaha a úsilí se vyplatily.

Kromě zařizování mimoškolních aktivit na příští rok jsem se zaměřila na využití příležitostí, které škola nabízí. Letošní dvoutýdenní jarní prázdniny zahájím na celostátní konferenci univerzitních organizací mezinárodních studentů, která se shodou náhod koná ve stejném státě, ve kterém se nachází má univerzita, Iowě. Následně se vydám na desetidenní dobrovolnický projekt do New Orleans. Spolu se sedmi dalšími studenty mojí univerzity budu spolupracovat s neziskovými organizacemi, které od roku 2005 pracují na odstranění škod a následků hurikánu Katrina.

K mým dosavadním aktivitám jsem tento semestr přidala pár novinek. Jedna z nich je fotografování pro školní časopis. Je to zajímavá práce díky tomu, že se člověk dostane na různé schůzky, porady a akce školy, které nejsou za normálních okolností studentům přístupné. Spolu s alternativním programem pro výuku jazyků také začnu od příštího týdne pracovat na osnově pro studenty, kteří by se rádi příští rok začali učit češtinu. Poslední aktivitou, kterou jsem přidala do svého rozvrhu, je klub gurmánského vaření. S mojí spolužačkou jsme se shodly, že mezinárodní kuchyně je na naší škole trochu zanedbávaná a založily jsme Gourmet Cuisine Society. Dostaly jsme povolení od školního parlamentu, získaly finance na vybavení kuchyně a ingredience, a každou neděli organizujeme dvouhodinové kurzy vaření otevřené všem studentům i profesorům na univerzitě. Zatím se těšíme velkému úspěchu - všechna místa na naše schůzky byla zaplněna zájemci během tří hodin od oznámení „receptu týdne“.

Kromě práce a mimoškolních aktivit samozřejmě věnuji většinu mého času studiu a opět jsem ze svých předmětů naprosto nadšená. Tento semestr mezi ně patří: španělština, Latinsko-Americká studia, lidská práva a úvod do umění. Příští týden nám začínají čtvrtletní zkoušky a potom již zmiňované dvoutýdenní volno. Doufám, že kromě spousty informací a dobrodružství si zvládnu taky na chvilku odpočinout, abych mohla plná energie vstoupit do druhé poloviny jarního semestru.