Na rozcestí

Mé bakalářské studium se po necelých 4 letech blíží ke konci a já se musím rozhodnout, jakou podobu a místo bude mít mé studium magisterské. Rád bych své další vzdělání zaměřil na to, co bude mít snad do budoucna smysl. A k tomu je potřeba řádná reflexe mé dosavadní snahy a bilance posledních let.

Zároveň se však snažím nenechat se těmito myšlenkami pohltit a dělat jednodušše to, co mě baví a co mi jde. Přináší-li mi to potěšení a dělá-li to radost občas i mému okolí, je to ta největší odměna za mou snahu.

Byl jsem vděčný za to, že jsem se mohl v posledních měsících spoluúčastnit několika velmi pěkných projektů. Jeden z nich byl v kooperaci s Germanisches National Museum a Bayerischer Rundfunkfernsehen v prosinci. Pro novou expozici historických klávesových nástrojů bylo třeba nahrát ukázky jejich zvuku na několika Schubertových skladbách. Byla z toho hezká akce za účasti bavorské televize.

Na konci listopadu jsem se zúčastnil mezinárodní klavírní soutěže "Bertold Hummel Wettbewerb" ve Würzburgu se zaměřením na hudbu 20. a 21. století. Na soutěži jsem dostal druhou cenu a soutěž pro mne byla velkou zkušeností v oblasti moderní hudby, kterou stále ještě objevuji. Toho bych chtěl využít i při své bakalářské práci, kterou bych chtěl též zaměřit na “modernu”. 

Ještě pár týdnů před soutěží jsem měl napilno v komorní hře, respektive s oběma soubory, ve kterých hraji: klavírním kvartetem a hobojovým duem, se kterými jsme měli několik vystoupení na koncertech a charitativních akcích pořádaných Yehudi Menuhin Stiftung "Live Music Now" v domovech důchodců, léčebnách apod. Musím říct, že hrát pro takto nevšední publikum a smět si být vědom jeho vděku, je krásný pocit dobrého skutku.

Druhého listopadu se též uskutečnil první koncert našeho dlouho plánovaného orchestrálního projektu kapella19.de. Orchestr jsme sestavovali s kamarádem dirigentem a na prvním koncertě jsme společně uvedli Beethovenův třetí klavírní koncert. Sehnat dostatek sponzorů, vybrat do orchestru spolehlivé hráče v relativně krátké době, když už bylo vše jisté, a postarat se o marketing, dalo celkem dost práce, ale výsledek, myslím, stál za to. Přinesl orchestru možnost natočení prvního CD v roce 2014.
 
Aby toho Beethovena nebylo málo, chystám se po pozvánce jednoho dirigenta od Nürnberger Symphoniker na koncert v Norimberku s tentokrát čtvrtým Beethovenovým klavírním koncertem, který se koná 5. února 2014.
 
Kromě pracovního vytížení jsem si také užil dovolené o vánočních prázdninách na Šumavě, kde jsme s bratrem chodili sportovat. Nový rok jsem přivítal v Praze, kde jsem po dlouhé době shlédl novoroční ohňostroj.