Můj život na Northwestern

Jak již jistě víte z příspěvků mého kamaráda a také stipendisty Nadace KFF, Adama Pečeni, Northwestern je místo, kde se žije v hodně rychlém tempu. I já jsem se zapojil do každodenního kolotoče a snažím se skloubit své školní, sportovní a ostatní aktivity.

Tento rok pro mě začal trošku dříve než pro ostatní studenty z naší školy. Přiletěl jsem již na začátku září a zúčastnil se mezinárodního orientačního programu. Jedná se o rozsáhlou akci, která má pomoct všem mezinárodním studentům prvních ročníků se lépe zabydlet na kampusu a zvyknout si na místní prostředí. Protože jsem na této akci minulý rok poznal velkou část mých kamarádů a na celou akci jsem měl jen nejlepší vzpomínky, prostě jsem se jí musel zúčastnit znovu, tentokráte ale jako jeden z instruktorů.

Týden volna, který se mi naskytl po zmíněné orientaci a před začátkem trimestru, jsem využil k nastěhování se do nového bytu, který momentálně sdílím s dvěma kamarády z Indie. Bydlení s nimi je pro mě ohromným kulturním zážitkem, oblíbil jsem si indickou kuchyni, seznámil se s Bollywoodskou kinematografií a téměř každý pátek se u nás schází velká část indické komunity z našeho ročníku, takže si pak někdy připadám, jako bych bydlel v Bombaji.

Školní rok se tentokráte odehrává zase v rychlém tempu. Momentálně navštěvuji přednášky předmětů z oborů psychologie, ekonometrie a astronomie. Všichni profesoři jsou skuteční odborníci v jejich oborech, což činí přednášky velmi zajímavými, ale i náročnými. Největší poklonu ale musím složit naší katedře psychologie. Všichni profesoři, které jsem v předmětech z psychologie měl, byli zároveň i skvělí lidé, za kterými jsem chodil na konzultační hodiny i jenom “na pokec”, třeba o jejich současném výzkumu.

Hokejová sezóna je již také v plném proudu. Po hrozivém začátku, kdy jsme po obměně půlky týmu prohráli 5 zápasů v řadě, se tým konečně stabilizoval a sehrál a posledních 5 utkání jsme naopak přesvědčivě vyhráli. Pokud budeme dále takto pokračovat, máme možnost se dostat i do takzvaných „national playoffs“, což by byl pro Northwestern téměř historický úspěch.

Mnoho času mi momentálně zabírá také práce v naší Admission office. Pracuji zde jako koordinátor programu, který má za cíl pomáhat mezinárodním uchazečům s přihláškami na naši univerzitu a i jinak pomáhat našemu oddělení International Admissions. Momentálně většinu mého času v práci zabere emailová a Skype komunikace s uchazeči nebo osobní setkání se studenty, kteří se rozhodnou navštívit kampus.

Jak je vidět, aktivit kterým se člověk na Northwestern může věnovat je mnoho a já se z toho snažím i díky podpoře Nadace KFF vytěžit maximum.