Můj každodenní život v rušném Londýně

Jak jsem zmiňoval v minulém blogu, zamiloval jsem si jízdu na kole, jako prostředek dopravy po Londýně. S postupem času, zvlášť během přípravy na zkoušky, se moje láska ještě více prohloubila.

Důkazem intenzity využívání kola je skutečnost, že jsem před několika dny musel navštívit servis a nechat si vyměnit: zadní kolo, opravit duši, vyměnit brzdy
a seřídit přehazovačku. Za odměnu mám opět spolehlivé a rychlé kolo, s kterým pravidelně předjíždím univerzitní shuttle, který pravidelně vyjíždí z Hammersmith Hospital campusu, nedaleko mého bydliště, směrem na South Kensington campus, kam denně směřuji. Moje každodenní trasa totiž je z East Acton podél Hammersmith Hospital na White City, odkud pokračuji na Sheperd’s Bush, kde odbočím na Notting Hill Gate po Holland Park Avenue. Na Notting Hill Gate odbočím do jedné z nejkrásnějších ulic v Londýně, Kensington Pallace Gardens, která je určená pouze pro sídla velvyslanectví. Budovu českého velvyslanectví, kterou velice dobře znám díky společenským akcím, míjím hned jako první na rohu ulice.

Jízdy na kole byly v posledních týdnech obzvlášť zajímavé. Nejen, že se počasí zásadně zlepšilo, ale mnohé nešťastné události, které se mě dotkly v rámci důsledků nedávných útoků a neštěstí. Ač oba nedávné teroristické útoky se staly poměrně daleko od oblastí, kde žiji nebo studuji, tak právě moje trasa na kole byla zásadně ovlivněna. Okamžitě po každém z teroristických útoků byla právě tato ulice plná velvyslanectví uzavřena a zablokována. Vzhledem k náročnosti studia často opouštím školu v pozdních večerních hodinách, a tak jsem vždy byl tyto dny s trasou omezen. Není příliš náročné najít odbočku, ale rozhodně to není tak krásný zážitek jako se projíždět mezi budovami velvyslanectví. Také všechny ostatní cesty jsou více do kopce.

Další smutný zážitek byl, když jsem se vracel ze školy domů a náhlé mě dohnalo několik sanitek. Všude jsem v okolí slyšel houkačky. Jednalo se o den, kdy začala hořet Grenfell Tower. Tyto sanitky vezly pacienty právě do Hammersmith Hospital. Několik dní byl v mé čtvrti, která je několik kilometrů od Grenfell Tower, cítit kouř. Kvůli evakuaci a nouzovému ubytování pro přeživší byly okolní ulice uzavřeny. Ač jimi přímo neprojíždím, tak toto opatření vyvinulo obrovský tlak na dopravu po Holland Avenue, která je stále do dneška kvůli tomu často neprůjezdná. To mně jako cyklistovi vyhovuje mnohem více, než když je hustá jedoucí doprava, protože v dopravní zácpě mohu všechny rychle a bezpečně předjet.

Minulý týden jsem dokončil všechny zkoušky, ale volno zdaleka nemám. Hned následující pondělí jsem začal pracovat ve vědecké skupině Plasma Group.