Můj druhý podzimní semestr na Juilliardu

Začátkem září mi začal druhý akademický rok na Juilliard School of Music v New Yorku. Bylo milé zase vidět moje přátele a kamarády ze školy. Letos už nebudeme “freshmeni” a nikdo se nás nebude už s uštěpačným úsměvem ptát, zda jsme tady první rok.

Předměty na podzimní semestr jsem měl už zaregistrované z jarního semestru, takže jsme rovnou naskočili do rytmu a tempa, v jakém jsme skončili na konci minulého roku. Letos mám předměty: Literatura a teorie III – Skladba 19. Století, Dějiny hudby a Humantní vědy – fylosofický seminář. Nadále jsem v Juilliard Symphony Orchestra a mám také dvě komorní hry (klavírní kvartet a duo). Od tohoto semestru jsem také v takzvaném “Lab Orchestra”, čili v cvičném orchestru pro studenty – dirigenty. Hned druhý den jsem měl také hodinu se svým panem profesorem, Profesorem Glennem Dicterowem, koncertním mistrem New York Philharmonic. Mám s ním úžasné hodiny, je to až neskutečné. Pracuji s ním každý týden a pokaždé to je snad lepší a lepší.
Tento rok převzal nad naším orchestrem taktovku Alan Gilbert, Šéfdirigent a hudební ředitel New York Philharmonic. Byl jsem, na základě zkoušek, zařazen do jeho koncertního cyklu. Měli jsme s ním už první zkoušky. Je to neuvěřitelná zkušenost pracovat s někým tak úspěšným, jako je Alan Gilbert. Slouží jako užasný přiklad toho, jak se stále ještě mladý člověk může dostat na úplný vrchol. Tento fakt, že se právě on stal vedoucím Juilliard Symphony Orchestra, přivedl do školy mnoho hostujících světoznámých umělců, kteří zde hráli s New York Philharmonic. Tento rok jsme už zde měli legendy: dirigenty Kurta Masura, Bernrta Haitinka nebo klavíristy Jeffrey Kahaneho a Jeremy Denka. Bylo to úplně neskutečné, když jsme měli možnost pracovat s nimi a slyšet jejich názory. Tímto je naše škola tak speciální. Jsem šťastný za to, že tady mohu díky The Kellner Family Foundation být.