Modrá fajfka

ZNÁM ČLOVĚKA, který se neustále zmítá v existenciální úzkosti, jakmile jeho seznam s úkoly není označen modrou fajfkou – „hotovo“ a do splnění zbývá poslední týden. S koncem června končí nejen letní zkouškové období, ale i můj plánovací maratón. Seznam s 20 ti položkami, který mi leží na stole, čeká na revize. Do položek check mohu zařadit:

 -zkoušky na VŠFS
 -ukončení pracovní stáže v Praze
 -ukončení práce v mateřské školce
 -konec doučování Aj,Nj
 -panoramatický rentgen zubů
 -vytrhnutí 2 osmiček a následnou rekonvalescenci

Poslední bod vnímám jako můj  nejodvážnější počin za poslední půlrok.  Jednu osmičku jsem dostala za odměnu s sebou domů. Pro jistotu. Zkoušky jsou sice za mnou, ale moudrý zub se bude ještě hodit. Říká se, že Češi jsou nevšímaví, ale ten den se mě zeptalo na cestě domů 5 lidí, jestli jsem v pořádku a co že to mám s tváří. Teprve doma jsem pochopila tuto otázku. Při pohledu do zrcadla to vypadalo, jako bych žvýkala v puse tenisák.

Další odškrtnuté položky se váží k mým plánům na prázdniny
 -stáž Globalair
 -letenka Vídeň-Luqa a zpět
 -letenka Frankfurt-Birmingham a zpět
 -jízdenka Praha-Vídeň a zpět
 -ubytování St.Julians/Malta
 -ubytování San Gwan/Malta
 -ubytování Cheltenham/Anglie
 -cestovní pojištění
 -pojištění kreditních karet
 -nový paušál

Z uvedených položek byla překvapivě nejnáročnější ta poslední. Ano. Chcete-li přejít ze svého stávajícího paušálního tarifu ke konkurenci, očekávejte, že Vás budou nejen pokutovat, ale také vše co nejvíce prodlužovat. Budou po Vás požadovat přenosové kódy, které Vám nikdo nezaslal a na požádání ani nezašle, kopie ukončení účastnických smluv a závěrem Vám oba operátoři zavolají s nabídkou nových tarifů.

Poslední 3 položky jsou stále v řešení a to, co udělat s bydlením v Praze do mého příjezdu ze stáže. Dále sedmička plomba a napsat úvod do diplomové práce.

Ale co je nyní důležité, je, že
 příspěvek  nadaci –  check.