Milý Ježíšku, přines mi bakalářku!

Už tak dlouhé letní prázdniny se staly ještě delšími, když nám posunuli začátek semestru až na říjen.

Mezi poslední zkouškou a startem třetího ročníku uplynuly čtyři měsíce a pár dní k tomu. Dost času na práci i zábavu. Pravda, přednost dostala zábava. Ale nelenil jsem a pomalu se začal připravovat na státní závěrečné zkoušky, které mě čekají za několik měsíců. Tedy ne že bych se už učil státnicové otázky, na to je brzy. Listoval jsem knihami a vypisoval si poznámky ke své bakalářské práci. V těchto dnech ji začínám psát, abych první verzi stihl do Vánoc, jak vyžaduje většina vedoucích BP na UJAKu. Venku tma, zima. Člověk se cítí neustále unavený. Depresivní období chmurného podzimu na optimismu nepřidává, a tak mám často chuť všechno vzdát, protože mě tíží pocit, že nic nestíhám a nezvládám. Jako vždy ale nakonec všechno dotáhnu zdárně do cíle a pak si vychutnám ten slastný pocit úlevy. Doufám…

Abych o prázdninách jen nelenošil nebo nezavařil své mozkové závity nad hromadou knih, rozhodl jsem se procvičit svaly a udělat něco pozitivního pro svoje kynoucí tělo. Využil jsem příležitosti vypomáhat zedníkům při rekonstrukci luxusní vily. Musel jsem vstávat v pět hodin ráno, což po týdnech bez budíku bylo hotové peklo. Trvalo docela dlouhou dobu, než jsem si na brzké probouzení zvykl; vlastně jsem si pořádně nezvykl až do konce brigády. Ale vydržel jsem to, nasbíral zajímavé zkušenosti.

Dům jsem nepostavil, ale zasadil jsem strom! (Brigáda u zedníků)

I v časovém presu a závalu školních aktivit si rád udělám čas na sledování svého oblíbeného fotbalu. Sportovní kanál mám na televizi zapnutý téměř nepřetržitě, nenechal jsem si ujít ani duel Evropské ligy mezi pražskou Spartou a německým Schalke 04. Chystám se na zápas ženské Ligy mistrů, ve kterém Slávistky přivítají v Edenu kvalitní ruský celek, a další souboj v rámci Evropské ligy, kdy na Letnou dorazí řecký Asteras Tripolis. Samozřejmě se snažím nevynechávat ani utkání mé oblíbené Sigmy Olomouc. Věřím, že nadměrná „konzumace“ nejen fotbalových zápasů mi pomůže lépe se zorientovat ve světě sportu, což mi v budoucnu bude nepochybně výhodou. Ať už budu pracovat jako sportovní novinář, nebo fotbalový komentátor.  

Slavia vs. Barcelona - Ženská Liga mistrů

Jak jsem se již zmínil, zimní semestr začal o čtrnáct dní později oproti původnímu plánu. Nevadilo mi to…tedy jen do doby, než jsem zjistil, že si tyto dva týdny výuky nahradíme v lednu. Znamená to, že hned po Novém roce opět usedneme do lavic a namísto zkouškového období budeme vzorně naslouchat přednášejícím profesorům a aktivně se účastnit povinných cvičení. Doufám, že tato situace výrazně neovlivní období zkoušek, abychom opět měli příležitost veškeré předměty uzavřít co nejdříve. Potom nás čeká vlastně jen zkrácený letní semestr a státnicové zkoušky. Na to se teď ale snažím nemyslet, abych potlačil nervozitu a mohl se plně soustředit na vypracování bakalářské práce.

Vánoce se chystám oslavit v dětském domově i doma v kruhu rodinném. Jsem zvědavý, asi jako každý, co najdu pod stromečkem. Jedno je ale jisté – ať mi Ježíšek přinese cokoliv, dárek v podobě bakalářky si musím nadělit sám. A tak už potřetí za poslední čtyři měsíce chvátám do knihovny vrátit knihy, abych si je vzápětí půjčil znovu a pokračoval ve svém „četbo-pisáleckém“ snažení. Držte mi palce.

Vám všem přeji pěkné Vánoce, bohatého Ježíška, klidné prožití svátků, veselého Silvestra a úspěšný vstup do roku 2016!
Členům Nadace The Kellner Family Foundation mnohokrát děkuji za podporu, kterou mi poskytli (nejen) v roce 2015.

Milý Ježíšku, přines mi bakalářku!
Milý Ježíšku, přines mi bakalářku!