Mé oblíbené budovy patřící k University of Edinburgh

Teviot Row House. Teviot je nejstarší budova na světě, která byla postavena přímo pro účely studentské unie.

Oficiálně byl otevřen v roce 1889 a můžete se vsadit, že ho od té doby mnohokrát navštívil snad každý edinburghský student. V současné době je spravován studentskou asociací EUSA (“Edinburgh University Student Association”) a v průběhu celého roku se v něm koná spousta akcí. Existuje mnoho důvodů, proč studenti navštěvují tuto impozantní stavbu, která připomíná gotický hrad. Teviot má mnoho místností, z nichž každá je jedinečná a má svou vlastní specifickou atmosféru. Mezi nimi je 8 barů, ve kterých se podává výborné jídlo a pití se studentskými slevami. Jako příklad uvedu Library bar, Sports bar a New Amphion. Navíc jsou zde zasedací místnosti, ve kterých se pořádají akademické univerzitní události, a pokoje, které si mohou pronajímat society (všemožně zaměřené studentské kroužky). Jinými slovy studenti a zaměstnanci University of Edinburgh mohou jít do Teviotu na uvítací ples před začátkem prvního ročníku, potom se zde mohou bavit, studovat a účastnit se setkání různých societies a na závěr studia jít na absolventský ples.

St Leonard’s Hall

St Leonard’s Hall je zajímavá budova, která byla postavena v roce 1869 v tak zvaném skotském baronském slohu. Dnes se nachází v centru univerzitního ubytovacího komplexu Pollock Halls. Je oficiálním sídlem organizace, která se stará o veškeré koleje Edinburghské univerzity a mimo to se v St Leonard’s Hall často konají konference. Já jsem si tento malý hrad zamilovala minulý rok, když jsem kolem něho chodila každý den zpátky domů na kolej. Navíc jsem měla příležitost si vychutnat jeho úžasnou atmosféru během skotského plesu, který organizovala moje kolej Grant House a který se konal v jeho prostorách.

University of Edinburgh Main Library aneb hlavní knihovna naší univerzity

Main Library je obrovská osmipatrová budova navržená tak, aby její design připomínal police na knihy. Jedná se o jednu z nejrozsáhlejších akademických knihoven v Evropě a najdete v ní sbírky umění, humanitních a přírodních věd, medicíny a informatiky. Je velmi moderně vybavená a je skvělým místem jak pro skupinové tak individuální studium. Jedna, možná nevšední věc, kterou mám na Main Library opravdu ráda je, že je v ní vždycky teplo. Veřejné budovy jsou v Edinburghu dost často velmi málo vytápěné a většina studentských bytů, můj nevyjímaje, má tak špatnou izolaci, že vytopit je je zcela nemožné. Díky tomu jsem se naučila opravdu ocenit teploty nad 17°C jako je ta v Main Library.

Michael Swann Building

Michael Swann Building je nová a moderní budova. Nachází se v univerzitním komplexu King’s Building, který je centrem fakulty přírodních věd a techniky. Tato stavba je pravděpodobně o dost méně známá než ostatní, o kterých jsem zde psala, ale jste-li student biologie jako já, strávíte v ní většinu času. Mnoho mých přednášek a tutoriálů se koná v Michael Swann Building. Navíc jde o centrum buněčné biologie a většinu prostorů proto zaujímají skvěle vybavené laboratoře. Moje oblíbené místo v Michael Swann Building je bufet v sedmém patře, který mimo dobrého jídla nabízí i velmi netradiční pohled na Edinburgh.