Mé finální rozhodnutí

První rok na vysoké škole mám úspěšně za sebou. Jak jsem se tedy rozhodl? CEVRO institut, nebo Karlova univerzita? Obě školy mi přinesly hodně zkušeností a daly mi možnost porovnat studium na soukromé a státní vysoké škole. I když jsem měl méně volného času, rok jsem si užil a studium na obou školách mě bavilo.

Rozhodnutí zprvu nebylo lehké, ale po srovnání škol a zaměření na mé zájmy jsem měl jasno. Mé první dojmy z obou škol jsem zmínil již v prvním blogu a názor zůstal přes celý rok stejný. Školy jsou si v mnoha oblastech podobné a nejen, že obě školy jsou zaměřené na právo, ale také obtížnost výuky i zkoušek byla v prvním ročníku srovnatelná. Pro rozhodnutí jsem se ale musel zaměřit především na odlišnosti.

Právnická fakulta Karlovy univerzity je výbornou volbou pro všechny, kdo chtějí studovat právo. Od CEVRA se především liší tím, že se zde učí všechna odvětví práva. Právní obor na CEVRU je zaměřený především na obchodní právo. Co se týče předmětů, tak je zde obrovský rozdíl. Na PF UK v prvním ročníku je kladen značný důraz na dějiny práva a učí se zde římské právo, kdežto na CEVRU se potýkáme s ekonomií a podnikovou ekonomikou. Obecně bych mohl říci, že na CEVRU mohu studium práva kombinovat s předměty zaměřenými na ekonomii, díky rozsáhlým možnostem volitelných předmětů.

Do nedávna jsem tedy neměl jasno, kterou ze škol si vyberu. Vzhledem k výše uvedeným odlišnostem škol jsem se rozhodl setrvat na CEVRO institutu. Mezi mé oblíbené předměty vždy patřila ekonomie a chci se zaměřit na obchodní právo, což je přesně to, co mi CEVRO institut nabízí. Navíc budu mít nyní více času na docházení do advokátní kanceláře, kde získám více praxe v právním oboru. Už se nemůžu dočkat na nadcházející školní rok. Změna bude sice obrovská, ale věřím, že rok si užiji stejně dobře jako tento.