Mám se dobře

Prázdniny utekly jako voda a polovina třetího semestru je už za mnou. Během prázdnin jsem především odpočívala, chodila na praxi k jednomu veterináři, hlídala psy a hlavně si užívala čas doma se svou rodinou. Avšak prázdniny jsou již pryč a teď se plně soustředím opět na školu. Druhý ročník se zatím zdá klidnější než první ročník. Čekají mě pravděpodobně těžší zkoušky, ale máme více času a nemusíme se intenzivně učit každý den. Mezi mými předměty jsou Fyziologie, Biochemie, Výživa zvířat, Ochrana zvířat a Etologie, Mikrobiologie, Ekologie, Základy veterinární péče a Myslivost. Na konci třetího semestru mě čeká zkouška z Fyziologie a Biochemie.

Mezi nejzajímavějšími zážitky, které zatím mám z třetího semestru, stojí za zmínku střílení z pušky během předmětu Myslivost, túra okolo Brněnské přehrady v rámci předmětu Ekologie, výlet na školní farmu a měření parametrů u krav a telat v rámci Fyziologie. Nevěřili byste, jakou paniku vyvolá obklíčení kravami. Kdybych měla ohodnotit předměty z hlediska mé oblíbenosti, tak mě velice oslovila Mikrobiologie. Náplň předmětu je velice zajímavá a zároveň vyučující doktorka milá. Například jsme testovali vliv antibiotik na bakterie.  

Zajímavé je také, jak se mění počet studentů mezi prvním a druhým ročníkem. V mé třídě, která se v prvním ročníku skládala ze 45 lidí, nás je už jenom 30. A z 30 studentů jich pořád mnoho nemá hotové nějaké zkoušky. Určitě je studium na této vysoké škole velmi náročné a člověk nikdy neví, jestli se dostane dál. Můj optimismus pořád převládá, i když se mi občas chce brečet, ale věřím, že zvládnu ve studiu pokračovat.

Zároveň každý týden docházím na praxi k veterinářce v Brně. Ne jenom, že je skvělou a zábavnou osobou, ale také má zajímavé zkušenosti. Moc ráda ji sleduji při její práci. Navíc mě nechá vyzkoušet si mnohé věci, tudíž čas v ordinaci vnímám jako velmi přínosný.

Víkendy v poslední době trávím především v Brně a snažím se udělat, co nejvíce do školy a také si odpočinout. Vždy si ale najdu čas na cestu domů nebo na pohlídání mých chlupatých lásek. Nathy, Molly, Linda, Kimba a Rosie mi totiž vždy dokáží zvednout náladu a dát mi potřebnou sílu a motivaci do studia.

Mám se dobře
Mám se dobře