Léto plné stresu přineslo radostný podzim

Život je o něco smysluplnější, když jej vnímáte a prožíváte jako nějakou soutěž nebo hru. Teď nemám na mysli takzvanou „Ruskou ruletu“, ale něco zábavnějšího. Třeba „Chcete být milionářem?“, tuhle vědomostní soutěž zná asi každý z nás. Hloupá otázka, že? Kdo (kromě miliardářů) by se nechtěl stát milionářem… Ale teď mi nejde o peníze, nýbrž o princip hry. Když si člověk stanoví jisté záchytné body, snadněji dojde k vytouženému cíli.

Mně se jednoho takového záchytného bodu podařilo dosáhnout 5. září v dopoledních hodinách. Po čtyřletém studiu tříletého oboru (matematicky to nevychází, ale je to tak) jsem úspěšně zvládl státnice a získal titul Bc., tedy bakalář. Z maturity jsem tak poskočil o stupínek výše. Je zřejmé, proč jde o záchytný bod – ať se v budoucnu stane cokoliv, tento titul mi už nikdo neodpáře. Nikdo nebude řešit, že jsem kvůli psychologii, opakoval prvák. Nikdo nebude řešit, že jsem ke státnicím šel až v září kvůli pozdě odevzdané bakalářské práci. Důležitý je výsledek, o ten přece jde.

Byť nejsem ambiciózní člověk, Bc. mi nestačí. Mám možnost studovat dál, a tak jsem jí využil. Přihlásil jsem se na magisterský obor Sociální a mediální komunikace. Takže další záchytný bod je jasný – titul Mgr. Ovšem existuje ještě jeden mezistupeň, zisk řidičského průkazu. Kurz autoškoly jsem započal v létě a pomalu se blížím k cíli. V prosinci mě čekají zkoušky, po kterých se snad oficiálně zařadím mezi řidiče skupiny B.  

Nebylo to jednoduché léto. Mnoho učení pod neustálým stresem. Státnice, strach z neúspěchu. Autoškola, stres z jízd v běžném provozu. Prázdninové dny jsem si příliš neužil, ale výsledek za to stojí. Do Silvestra zbývá ještě pár týdnů, ale už nyní mohu rok 2016 prohlásit za jedny z nejúspěšnějších dvanácti měsíců v mém životě

V televizním pořadu „Chcete být milionářem?“ má soutěžící na výběr z několika nápověd, díky kterým se může posunout o kousek výše. I já mám pomocníky, bez kterých bych se nedostal tak daleko. Dětský domov Olomouc vždy pomůže a poradí, když tápu. Nadace manželů Kellnerových finančně podporuje mé studijní sny a touhy. Rodina, přátelé, známí…ti všichni mi dočerpávají energii a dodávají potřebný optimismus. A za to já všem nesčetněkrát děkuji.

Je neuvěřitelné, jakou rychlostí čas plyne. Za měsíc končí zimní semestr a po následných zkouškách budu mít čtvrtinu magisterského studia za sebou. Člověk aby už zase přemýšlel, jaké téma zvolit pro diplomovou práci. Tohle upřímně nenávidím, protože vybrat si správné téma, není vůbec jednoduché. Nicméně jistou představu už mám, chtěl bych psát o sémiotických znacích ve fotbalovém utkání. Proberu to s profesory a snad se na něčem domluvíme. Každopádně by se má práce měla opět točit okolo sportu, kterému bych se chtěl v budoucnu věnovat.

Všem čtenářům těchto řádků přeji veselé Vánoce, klidné prožití svátků a úspěšné vkročení do roku 2017.

 

Léto plné stresu přineslo radostný podzim
Léto plné stresu přineslo radostný podzim
Léto plné stresu přineslo radostný podzim