Konec třetího ročníku

V závěrečném roce jsem svůj čas dělila mezi studium a rozesílání žádostí o práci. Díky zkušenostem z letní stáže, dvou brigád, dobrovolničení a různých dalších programů jsem byla optimistická.

Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodla aplikovat svůj zájem o čísla a řešení problémů spolu s mými komunikačními a personálními dovednostmi a vybrala jsem si audit. Celkově jsem odeslala kolem 20 přihlášek včetně míst z jiných oboru, která mi připadala zajímavá a odpovídala mým zkušenostem, dovednostem a osobnosti. Zúčastnila jsem se tří telefonických pohovorů, dvou osobních pohovorů a jednoho takzvaného assessment centre. Podařilo se mi získat pracovní nabídku od firmy, u které jsem chtěla pracovat ze všeho nejvíc - PwC.

Budu pracovat v oddělení nazvaném Assurance v Gawicku a během prvních tří let budu zejména přímo u klientů a zároveň budu studovat ke zkouškám ACA. Můj závěrečný pohovor byl s partnerem, který projevil hodně péče a zájmu. Abych se cítila ještě víc vítána, tak jsem byla nejenom kontaktována jedním z budoucích kolegů ale dokonce jsem byla i pozvána na letní firemní ples.

Pracovní nabídka byla podmíněna získáním diplomu 2.1. Na konci třetího ročníku jsem napsala 8 zkoušek během 5 týdnu a ještě několik týdnů čekala, než na závěr června byly zveřejněny oficiální výsledky. Jsem nadšená, že se mi podařilo získat 2.1 a tedy splnit podmínky pracovní nabídky. Moje promoce je naplánována na třetího září a já mám velikou radost, že moje nejbližší rodina za mnou do Londýna přijede slavit. Nejen proto že to bude těsně předtím než mě čeká začátek nové éry s PwC.