Konec stýskání

Na rozdíl od prvního roku, kdy mi druhý půl rok utíkal velmi pomalu, tento rok to bylo o mnoho lepší, už se mi tolik nestýskalo a vzhledem k náročnosti předmětů na stýskání nebyl ani čas.

Jeden z předmětů, který byl pro mé spolužáky celkem náročný, byla práce s počítačovým programem Rhinoceros, který umožňuje 3D modelaci. Já jsem se v tomto programu zorientovala poměrně rychle, a tak jsem po vyučování doučovala některé své spolužáky.

Trojrozměrný model spony do vlasů v programu Rhinoceros 

Také jsem některým svým spolužákům ještě pomáhala s angličtinou, kterou jsme měli v prvním akademickém roce, a proto jsem byla ráda, že nakonec všichni zvládli zkoušku velmi dobře. Letos jsem pro své spolužáky připravila workshop v podobě zdobení vajíček. V minulém roce jsem totiž vyprávěla o našich velikonočních zvycích, což je velmi zaujalo, obzvlášť technika vyfukování vajec. Nemohli totiž pochopit, že když uděláme do vajíčka dírky, tak se vajíčko nerozbije. Ukázala jsem jim nejběžnější techniky zdobení, jako například barvení voskem, cibulí, temperami a také ubrouskovou techniku, známou jako decoupage. Všem se to moc líbilo, všichni si všechno vyzkoušeli a své výrobky si hrdě odnesli domů.

V červnu se však přiblížil čas zkoušek, na které jsem se připravovala již dva měsíce předem. Nejnáročnější byla zkouška z modelování a to jak z pohledu náročnosti finanční, časové tak i technické. Tématem zadané práce byla kolekce madel k nábytku. Na nás bylo, abychom si zvolili cílovou skupinu a tematické zaměření. Nejdřív jsem musela veškeré tvary vymodelovat modelovací hmotou a po ztvrdnutí jsem udělala odlitky ze silikonu a tyto formy jsem posléze plnila tekutou pryskyřicí a tekutými kovy. Oba dva tyto materiály, jak pryskyřice, tak i kovy se prodávají jako několika složkové komponenty. Pryskyřice má ještě příměs tvrdidla a kov je v prášku, který se smíchá s pryskyřicí a tvrdidlem. Tyto komponenty se v určitém poměru mísí a tím docílíme, že druhý den je hmota tvrdá. Protože jsme si za cílovou skupinu vybrala děti a ty se často bojí tmy, zvolila jsem transparentní pryskyřici a při odlévání pryskyřice do formy jsem zakomponovala světla, která jsem si musela nechat zhotovit na zakázku.

 
Prezentační list modelu, v mém případě anděl a ďábel

Po zkouškách jsem se zase mohla věnovat své oblíbené činnosti, poznávání mé milované Florencie. Tentokrát jsem se vypravila na Michelangelovo náměstí, kde se nachází druhá kopie sochy Michelangelova Davida. Náměstí lemují krásné zahrady, park s restaurací a stánky se suvenýry. Odtud je nejkrásnější pohled na celou Florencii. 

Pohled na most Ponte Vecchio z Michelangelova náměstí

Pohled na dóm Santa Maria del Fiore z Michelangelova náměstí

 

 

 

Konec stýskání
Konec stýskání