Konec roku

V posledním příspěvku jsem se zmínil, že se rozhoduji, jestli strávit třetí ročník na univerzitě RWTH Aachen v německých Cáchách, která je partnerskou univerzitou mé fakulty, nebo zda zůstat na Imperial v Londýně.

Vzhledem k tomu, že na RWTH se zkoušky konají v období červenec - září, toto rozhodnutí nakonec padlo ve prospěch Imperial, což mi umožní hlásit se příští rok na letní stáže namísto zápasení se zkouškami. Nicméně mě mrzí, že nebudu mít příležitost povznést své znalosti germanistiky a poznat novou zemi.

Třetí semestr, který probíhá od konce dubna do konce června, je na mém oboru tradičně bez přednášek: je určený k dokončení projektů, prací a opakování. Kromě celodenního učení se v knihovně se tedy toho moc neděje. To však může být někdy stresující a tak je třeba strávit zhruba hodinu denně nějakou alternativní aktivitou. Já jsem přepracovanosti zamezoval převážně během a návštěvami posilovny.

Na konci semestru jsem stále hledal uplatnění na léto a naskytla se mi možnost pracovat jako programátor v jednom internetovém startupu z londýnské “Tech City”, což je pojem pro londýnský ekvivalent kalifornského Silicon Valley. Pracovat zde budu do konce září a moje pracovní náplň zatím zahrnuje vývoj dynamických webových finančních kalkulaček. Pokud vše půjde dobře, spolupráce by mohla pokračovat i v průběhu akademického roku.

Jedinou nevýhodou této práce je snad jen nemožnost přijet na prázdniny domů.