Konec nekonečných prázdnin

Původně to vypadalo jako prázdniny, které snad nikdy neskončí. 20. května jsem oslavil úspěšně složenou maturitní zkoušku a další oslavy na sebe nenechaly dlouho čekat. Povedlo se mi složit jazykové zkoušky, které univerzita v Newcastlu vyžadovala pro přijetí, moji přátelé se také dostali na vysoké školy a má sestra byla přijata na gymnázium. Častokrát jsem ani nevěděl, co je za den - byly prostě prázdniny a já se o moc víc nestaral.

Na přátele jsem měl najednou tolik času jako za celé čtyři roky strávené na OPEN GATE dohromady. Užíval jsem si, pracoval, abych si mohl užívat, a pak si užíval ještě trochu víc. Ale co to, že už je září? Z prázdnin, které se tvářily, že nikdy neskončí, se jako mávnutím proutku stala uspěchaná doba zařizování posledních maličkostí spojených s odjezdem, ale také strachu, že se nestihnu rozloučit se všemi, se kterými bych chtěl.

A tak zhruba za dva týdny začne na ruzyňském letišti má cesta do další životní etapy. Bude bezpochyby náročná, stejně jako před čtyřmi lety, kdy jsem každou neděli opouštěl svou rodinu a nejbližší přátele jen kvůli svým ambicím a snům. Zároveň ale bude zábavná, obohacující a vůbec naplňující. Mé ambice a sny totiž budou opět blíže k uskutečnění a já pak možná budu moci létání po světě přenechat mladším a v zaslouženém klidu si užívat teplo domova.

Jakub Váchal, student Newcastle University (Management and Marketing)
Studium Jakuba Váchala na OPEN GATE i na univerzitě v Newcastlu podporuje Nadace Educa.