Kapitola šestá - shrnutí třetího ročníku na Manhattan School of Music a nejbližší plány

Jak jsem již napsal v minulé kapitole - tento rok je vskutku mým nejvydařenějším. Jednak lepší známky, jednak řada důležitých zkušeností (viz předešlá kapitola). Také se mi poštěstilo ještě jednou vrátit na pódium v Carnegie Hall, tentokrát jakožto členovi komorního sboru MSM v rámci projektu stého výročí od založení školy (MSM slavilo letos 100 jubileum v podobě mnoha vystoupení). Doufám, že je to znamení, že se mi povede znovu vystoupit v Carnegie Hall v budoucnu, tentokrát „naostro“ (celovečerní recitál), ale také bych neodmítl recitál v rodné Praze – ať už v Rudolfinu či v Obecním domě.

 Zbývá ještě jeden rok do absolvování studia a získání titulu Bachelor of Music. Než se tak stane, plánuji účast na dvou mezinárodních klavírních soutěžích v červenci a v prosinci. Červencová soutěž bude v Německu, ve městě Geilenkirchen, pod názvem „Euregio“ a jde o tříkolovou soutěž, kde je potřeba ve třetím kole zahrát klavírní koncert s orchestrem. Prosincová soutěž je v USA a jmenuje se „Rosalyn Tureck Bach International Piano Competition“ (jméno soutěže prozrazuje, že jde o soutěž zaměřenou na díla od J.S.Bacha). Tato soutěž je sice jednokolová, ale kategorie, do které se chci přihlásit. Obsahuje repertoár kolem 45-50 minut a podmínkou je zahrát pouze vybrané skladby jako například výběr Písní beze slov od Felixe Mendelssohna Bartholdyho, transkripci Bachových varhaních nebo jiných neklávesových skladeb pro klavír (například vokální Chorály či skladby pro sólové housle,...) a nebachovskou skladbu, napsanou v druhé půlce 20.století, čili modernu. 
 Jsem již teď velmi natěšený a odhodlaný předvést to nejlepší, co umím, na soutěžích a také v mém posledním akademickém roce. Děkuji opět Nadaci The Kellner Family za to, že mi svou finanční pomocí umožňuje zažít klíčové a důležité okamžiky v mém životě a ovlivňuje můj pianistický rozvoj. Pro zájemce, zde je odkaz na můj YouTube kanál, kde najdete mé nejaktuálnější nahrávky: https://www.youtube.com/user/Axotrotl/videos