Kapitola pátá

Je 2 února, 2019 léta Páně. Tento akademický rok je zatím mým nejúspěšnějším. V prosinci loňského roku jsem vyhrál druhou cenu ze soutěže "The New York Solo Competition" a následně jsem si v lednu zahrál na koncertě vítězů v jedné z nejslavnějších budov ve světě klasické hudby, v Carnegie Hall, konkrétně ve Weill Recital Hall. Kromě mě hrálo na koncertě dalších 30 mladých muzikantů, většinou klavíristi/ky či hráči na smyčcové nástroje, takže koncert byl dlouhý, ale přesto nezapomenutelný. Kromě mé přítelkyně, Rainy Yuhan Wang, mě také přišel podpořit kolega stipendista Leoš Malec, který studuje o stát vedle, v New Jersey, tak to neměl moc daleko.

Další dobrou zprávou je, že jsem se před pár dny dozvěděl, že na základě mých nahrávek, co jsem posílal společnosti Kosciuszko Foundation Chopin Competition for Young Pianists, jsem byl jako jeden z 6 účastníků vybrán, abych vystoupil na 3 denním cyklu masterclassů tří významných klavírních expertů na hudbu Fryderyka Chopina. Tito experti jsou laureáti těch největších klavírních soutěží a také členové porot na mezinárodních soutěžích. To je opravdu pro mě jednak pocta, a jednak se to velice hodí do životopisu, jenž je pro muzikanty naprosto klíčový v dnešní době.

 

Také v průběhu tohoto akademického roku vystupuji na různých koncertech, kde zpívávám se sborem a orchestrem, hraju sólově na klavír či spolupracuji s někým buď na dva klavíry, anebo čtyřručně na jeden klavír. Jsem velmi vděčný Nadaci manželů Kellnerových za to, že mě podporují v mém studiu, neboť ty úspěchy se pomalu, ale jistě hromadí a New York je opravdu naprosto výjimečné město, a stále se mi potvrzuje, že je toto místo klíčové pro muzikanta.

Kapitola pátá
Kapitola pátá
Kapitola pátá
Kapitola pátá