Jsme za půlkou!

Na Northwestern chodím už více než dva roky. Za tu dobu jsem stihl navázat mnohá přátelství s lidmi z celého světa, navštívil bezpočet přednášek profesorů, kteří jsou skutečnými experty ve svém oboru a také jsem měl možnost se plně obklopit americkou kulturou a americkým životním stylem.

Život tady na Northwestern běží takovým tempem a je tak zajímavý, že jsem si až velmi nedávno uvědomil, že mi zde už zbývá jen velmi omezené množství času a že bych měl udělat vše proto, aby můj zbývající rok a půl zde přinesl co nejvíce zajímavých zkušeností a zážitků. Možná si říkáte, že je na takové úvahy ještě brzy, každopádně já jsem velmi rád, že jsem si to uvědomil.

Na začátku tohoto roku jsem si sepsal seznam věcí, které bych v tomto akademickém trimestru rád udělal a mám velkou radost, že se mi povedlo většinu z nich splnit. Dostal jsem se do jednoho z nejoblíbenějších předmětů v rámci naší univerzitní katedry psychologie – Psychologie rozhodování. Tato oblast psychologie pro mě vždy představovala jednu z nejatraktivnějších částí této vědy. Poznatky z tohoto oboru nám nabízí jedinečný pohled na lidskou mysl a na nespočet logických chyb, kterých se naše mysl každý den dopouští. Tento předmět je pro mě obzvláště zajímavý také proto, že mě motivuje hodnotit vlastní rozhodnutí v každodenních situacích a přemýšlet nad faktory, které mě v rozhodovacím procesu mohly ovlivnit. Celkově je to pro mě velmi zajímavá zkušenost.

Také se snažím být více aktivní na kampusu i mimo akademický život. Začal jsem chodit na sportovní utkání ostatních univerzitních týmů a stal jsem se velkým fanouškem zejména našich basketbalistů. Dále jsem začal více chodit na přednášky různých osobností, které na kampus přijíždějí mluvit o zajímavých společenských problémech, či přijedou studentům nabídnout bližší pohled do své profese. Velkou část energie jsem tento trimestr věnoval hledání letní stáže. Pokud vše dobře dopadne, budu v létě sbírat zkušenosti jako analytik ve firmě, která se věnuje management consultingu.

I když jsem v posledních měsících mnoho času věnoval novým věcem, stále jsem nezanevřel na ty, kterým se na Northwestern věnuji od začátku. Pořád reprezentuji univerzitu v hokeji a stále jsem členem ISBE – Analytics, kde jsem se nedávno ujal pozice projektového manažera a kde nyní pracujeme na velmi zajímavém projektu pro Northwestern Athletics. Celkově jsou mé aktivity v tomto trimestru velmi časově náročné, nicméně si momentálně užívám každou chvíli, kterou na kampusu trávím!