Je těžké sedět doma

Vánoční prázdniny skončily a já se vrátil do studeného Bathu. Zasloužené volno jsem si užil, jak se na studenta sluší a patří, odpočinek a relax však nebyly jedinou náplní mých prázdnin.

Napsal jsem jednu esej, abych ji měl hotovou a nemusel se s ní trápit později v průběhu druhého semestru. Také jsem dočetl knihu“Decline of Religion and Magic“; o této knize budu psát na konci roku velkou esej.

Druhý semestr v Bathu jde zatím podle plánu. Vše se vlastně stále opakuje dokola. Eseje, prezentace, projekty, čtení knih. Za tento semestr jsem přečetl již několik zajímavých knih na nejrůznější témata a zatím si nemohu stěžovat. Také jsem potkal další české studenty o kterých jsem doposud nevěděl.

Jak jsem již zmínil v minulém příspěvku, ucházím se o placement. Poštěstilo se mi a placement jsem si sehnal v místním Holburne Museum. To patří mezi top deset anglických muzeí. Mou pracovní náplní bude role „Stuarta“. To je osoba co ´postává´ v muzeu a dohlíží na pořádek a řádný chod muzea, zodpovídá otázky návštěvníků, provádí je a poskytuje komentáře k jednotlivým uměleckým kouskům v muzeu. V češtině by se tomu pravděpodobně řeklo průvodce.

Začínám v pátek 9. 3., což tedy znamená, že se musím vše naučit z paměti a řádně se připravit. Dost se ale těším, a jelikož mě to baví, tak by to neměl být takový problém se vše naučit. Také mě zde navštívili dva moji přátelé. Ukázal jsem jim celý Bath se vším všudy a velice se jim tu líbilo. I když byly v Česku obrovské mrazy, tady v Bathu je krásně. Sluníčko stále svítí a krásně hřeje. To však může být problém, stejně jako pro většinu studentů, jelikož je dost těžké sedět doma a soustředit se na esej, když je venku takhle krásně.