Jaro je tady

Zimní semestr je za námi. Zkoušky byly náročné, ale všechno dopadlo dobře a já jsem jej uzavřel s výtečným prospěchem. Tak jsem se těšil, že si přes Vánoce odpočinu, ale ty uletěly tak rychle, že jsem si je ani nestačil uvědomit, a už je tu další, tentokrát můj poslední semestr.

Znovu sedím u knih do noci a začínám zpracovávat témata závěrečných esejí v nejdůležitějších předmětech. Tak jsem dostal za úkol napsat pojednání o krachu na newyorské burze v roce 1929 ve srovnání s krachem v roce 1987. Ten první nastal v předvečer velké hospodářské krize a vešel do dějin, zatímco ten druhý zaznamenal dvakrát větší pád cen akcií, a přesto si jej téměř nikdo nepamatuje. Tak co s tím? Analýzy se předhánějí v rozboru úrokových sazeb, měnové politiky a postoje centrální banky k záchraně bank. Nicméně shodných faktorů je méně, než bych očekával. Samozřejmě mám navíc výhodu, že mohu vzít do úvahy krach v roce 2008 a analyzovat ho také.

A je tu jaro, Amerika je ve všem napřed, a tak jsme si posunuli hodinky na letní čas o dva týdny dříve než náš starý kontinent. Asi z nedočkavosti, abychom mohli vstávat do školy o hodinu dřív. Před závěrečným finišem už nemám moc volného času, natož si najít nějaké povyražení, ale v květnu mě čeká graduace a vytoužený diplom.

Také jsem začal shánět práci. Absolventů s diplomy prestižních univerzit je hodně, a tak nevím, co mě čeká. Také se už těším na léto, kdy se podívám domů.