Jaro je tady

Během několika posledních týdnů šedé zimy v Londýne, jsem se dostal do monotónní denní rutiny přednášek a studia. Můj první slunečný den po dlouhé době signalizoval konec zimní hibernace. Jak vyšlo slunce, lidé v Londýne byli zmateni, když se dívali na podivnou jasně žlutou kouli nad nimi. Předchozí věta mohla být mírná nadsázka, nicméně byl to velmi příjemný den i přes blížící se zkoušky.

V současném trimestru jsem studoval především kvantovou fyziku a elektromagnetismus. Musím pochválit své lektory, kteří měli skvělé přednášky s velmi zajímavými ukázkami. Jeden lektor nám ukázal infračervené kamery, které jsou používány armádou.

Měl jsem několik úžasných zážitků v posledních měsících. Navštívil jsem mnoho  místních muzeí (obvykle mají vstupné zdarma).  Mám mnoho muzeí jen pár minut pěšky od mé university. Výstavy jsou velmi poutavé a jsou často měněny, takže se vyplatí je navštěvovat. V současné době je zajímavá výstava o zániku světa v Natural History Museum v Londýně, kterou mám v plánu navštívit co nejdříve. Také jsem byl v galerii Tate Modern, kde je teď výstava děl R. Lichtenštejna.