Imperial, část II

Druhý semestr na Imperial se pomalu chýlí ke konci, konkrétně už za 3 týdny. I v něm jsem se kromě plnění svých akademických povinností snažil využít široké škály možností, jak se jako student aktivně zapojit do života univerzity.

V první řadě se mi podařilo zajistit si letní stáž v rámci univerzitního programu UROP, který dává undergraduate studentům příležitost účastnit se výzkumu, který na univerzitě probíhá. Imperial tento program na svých fakultách výrazně podporuje a participujícím studentům také nabízí stipendia, takže by financování nemělo být problém. V mém projektu půjde o optimalizaci trajektorií vesmírných misí a budu na něm pracovat pod vedením svého osobního tutora.

Aby vesmírné tématiky nebylo málo, minulý víkend jsem se zúčastnil studentské konference o výzkumu vesmíru, National Student Space Conference, v západoanglickém Bristolu. Během dvou dnů zde vystoupilo mnoho velmi zajímavých řečníků z řad vědců, inženýrů a studentů, kteří naznačili, jak bude vypadat blízká budoucnost výzkumu a využívání vesmíru. Hlavní přednášku měl Alan Bond, zakladatel britské firmy Reaction Engines Ltd, která se zabývá vývojem revolučního motoru SABRE a vícekrát použitelného vesmírného letounu Skylon, který má nabídnout okamžitý a levný přístup k oběžné dráze, což by mělo za následek možnost mnohem širšího využívání vesmíru člověkem. Kromě přednášek samotných pro mě měla konference mimořádný přínos také proto, že jsem se seznámil se se studenty z jiných britských ale i evropských technických univerzit.

Kromě toho se našemu univerzitnímu florbalovému týmu podařilo “urvat” 2. místo v Britské univerzitní lize, když jsme po nepřesvědčivých výsledcích z předchozích turnajů ovládli všechny zápasy finálního turnaje. Jako nově zvolený předseda klubu se tento výsledek příští rok pokusím ještě vylepšit.