Hromadná příprava na zkoušky

Vždy, když se vrátím z velikonočních prázdnin, je pro mě škola nejnáročnější. Není to jen kvůli množství různých esejí, prezentací apod. I přesto, že velikonoční prázdniny tento rok nebyly tak slunné, užil jsem si je naplno jako vždy.

A stejně jako v roce minulém jsem se musel začít připravovat na závěrečné ročníkové zkoušky. Ne nadarmo se říká, že druhý ročník vysokých škol v Anglii je ten nejnáročnější. Proto jsme, stejně jako rok minulý, já a moji spolužáci zvolili studium společné a na zkoušky jsme se připravovali všichni dohromady. Je skvělé jak vás společné studium za stejným cílem motivuje a dokonce i baví; nebo alespoň mě ano.

Naše společné studium jsme samozřejmě střídali s notnou dávkou procházek univerzitním parkem a relaxem u univerzitního jezera. Jak jsem se již zmínil v příspěvku předešlém, ani tento rok jsme já a moji spolubydlící nenechali nic náhodě a našli si nové ubytování na příští rok. Náš nový ‚share house‘ je moc pěkný a už teď se nemůžu dočkat, až se tam všichni nastěhujeme. Oproti loňskému roku je můj nový pokoj o dost prostornější. Nechybí tam ani pohodlné křeslo, u kterého stačí zatáhnout za páčku a hned se vysune podpěrná deska na opření nohou. Koupelna je také senzační, jelikož je celá vymalovaná na modro (má oblíbená barva) a je také velice prostorná.

Když nad tím tak přemýšlím, tak pomalu docházím k závěru, že tento dům bude asi to mé nejlepší studentské ubytování, kterým zde za ty tři roky projdu. Bath je celkem dobře posazené město, co se počasí týče, takže je zde převážně slunečno s občasnými přeháňkami. To nám umožňuje jezdit na výlety na kolech podél místních vodních kanálů. Taková projížďka často končí v našem oblíbeném pubu ‚George‘ a já už teď s radostí mohu říci, že se moc těším na naše další společné výlety, na které se vydáme příští rok.