Finální odpočítávání

Hodiny tikají, a přestože to zní jako klišé, cokoliv co teď děláme tady v Yorku je naposledy, což zůstává faktem.

S vědomím této situace, a ve snaze si rozšířit svoje kariérní možnosti, jsem se rozhodl připojit k The Griff Investment Fund, který se zabývá pouze „dlouhým prodejem“ a je to první investiční fond s reálným kapitálem ve Velké Británii, který je vedený pouze studenty. Po dlouhém a náročném přijímacím řízení, které bylo zakončené mojí úplně první investiční prezentací, jsem se dostal do týmu. Práce v tomto spolku mi nabízí možnost naučit se více o investičním bankovnictví v přátelském, byť intelektuálně rigorózním prostředí, kde spravujeme £10,000 v kapitálu.

Navíc jsem se ještě stal akademickým studentským zástupcem, do čehož jsem vstoupil s myšlenkou pomoci lektorům zlepšit výuku jejich modulů, což by dopomohlo univerzitě k udržení si stabilního místa v žebříčku TOP10 britských univerzit, které se hodnotí na základě kvality jejich výuky.

K většině těchto aktivit mě inspirovala moje letní stáž v oddělení Business Optimization ve společnosti Home Credit International, kde jsem si uvědomil, jak důležité je mít mnoho „přenosných“ dovedností a přinejmenším alespoň nějakou pracovní zkušenost v oboru, ve kterém chcete pracovat po dokončení studia. Na základě toho asi není těžké uhádnout, že bych byl rád, kdyby moje další kroky směřovaly do finančnictví či poradenství.

Vyjma mé stáže, kde jsem pracoval v týmu zaměřujícím se na optimalizaci business modelu v Indonésii, Indii, Vietnamu, Filipínách a v Číně, jsem se rovněž dokázal posunout dále v mé sportovní kariéře, když jsem reprezentoval Českou republiku na Mistrovství Evropy v Dragonboatingu. Přestože podstupuji v Yorku pravidelný a intenzivní trénink, tyto závody byly opravdovou výzvou, kterou se nakonec vyplatilo podstoupit, když jsme si odnesli dva tituly Mistrů Evropy, ke kterým mi dopomohlo mnoho hodin strávených tréninkem.

Inspirován těmito malými úspěchy jsem se rozhodl zkusit mé štěstí, a v současné době jsem ve fázi příjímacích procesů do různých společností, které nabízejí stáže či stále pracovní pozice. Relativně nedávno jsem se ještě stal analytikem pro Market Mogul, což je unikátní platforma umožňující mi komentovat současné dění ve finančním světě.

Vypadá to letos na náročný rok přede mnou.

Tým dvojnásobných Mistrů Evropy v Račicích
 

Finální odpočítávání