Druhý Trimestr magisterského studia v Bathu

Druhý trimestr se blíží ke konci a já se tak můžu těšit na trimestr třetí, kde se budu soustředit na independent study při stáži na jedné z místních škol.

Těchto pár měsíců jsem se podílel na zajímavých výzkumech v oblasti vzdělávání a také používání technologií ve vyučování. Rád bych se zmínil o jednom výzkumu, kterého jsem se stal součástí a který nám přinesl hodně užitečných poznatků. Jednalo se o téma ‚Jak používání laptopů při hodinách negativně ovlivňuje nejen dané uživatele, ale také studenty, kteří laptop nepoužívají, ale sedí za uživateli tak, že mají laptop v zorném poli?‘ Toto byl vlastně první seriózní výzkum, na kterém jsem se podílel a rád bych ho v příštích letech ještě rozšířil tak, že bych se zaměřil na rozdíly mezi dopady na studenty mužského a ženského pohlaví.

Také jsem začal učit češtinu. Přes universitu mě vyhledal jeden místní Angličan, jehož matka je Češka, která před lety emigrovala do UK. Scházíme se jednou týdně na cca dvě hodiny. Já ho učím česky a on mi zase na oplátku, až budu potřebovat, pomůže s kontrolou esejí apod. Je zajímavé sledovat, ke kolika poznatkům a postřehům o jazyce se člověk dopracuje, když začne daný jazyk učit. Užívám si uvědomování si spojitostí a pravidel, kterých jsem si dříve nevšímal.

Jak jsem se již zmínil v předešlém příspěvku, moje studijní skupina se skládala ze třech lidí. Tento trimestr se k nám ale připojili další 4 studenti, kteří přešli z jiného předmětu.

Rozšiřování universitního areálu, které začalo minulý rok, se rychle blíží ke konci a musím říct, že to zatím vypadá dost slibně. Budeme mít zcela nové budovy pro studentské koleje a také jednou obrovskou multifunkční budovu, která bude sloužit jako tréninkové centrum pro budoucí učitele a také pro studenty, kteří se zabývají studiem Médií. Vše by mělo být hotové do konce tohoto akademického roku. Celková cena tohoto projektu se vyšplhala na neuvěřitelných 70 miliónů liber.

Školní aktivity, diskuze, projekty a výzkumy jsou myslím dostačujícím důvodem se těšit na nadcházející období třetího trimestru, který bude doufám také plný nových poznatků a zkušeností. Přidám-li k tomu ještě myšlenku na dokončený areál, tak musím říct, že už se ani nemůžu dočkat.

Mějte se dobře a nashle u mého příštího příspěvku.