Druhý semestr

Už je zase to období roku, kdy člověk neví kam dříve skočit. Začátek akademického roku byl celkem pozvolný, avšak v druhém semestru jsme doslova a do písmene museli skočit do všech úkolů, co se od nás vyžadují (a i nevyžadují).

V Cardiffu je akademický rok jinak rozložen než na Warwicku. Máme dva semestry (oproti trimestrům) a zkoušky a eseje na konci každého semestru. Ke konci května odevzdám eseje a poté se budu věnovat jen diplomce. Tudíž léto strávené výzkumem a psaním. Takto funguje rok magisterského studia (i když po pravdě by mi nevadilo ho dělat dva roky).

Kromě esejí máme i jeden skupinový projekt, který se mi hodně líbí. Jedná se o takzvaný „action research“, kdy spolupracujeme s lidmi z praxe. Mohli jsme si vybrat ze seznamu projektů (např. o odpadu, farmářských trzích, potravinových kooperativech), které ve výsledku budou sloužit jako doporučení, jak určitý problém vyřešit. Projekt, který dělám společně s dalšími třemi spolužáky, se týká velkoobchodního trhu s ovocem a zeleninou v Cardiffu, který avšak má být uzavřen, a my budeme zkoumat potenciální (ekonomický, sociální, a environmentální) dopad jeho zavření na malé obchodníky s ovocem a zeleninou v Cardiffu. Budeme to dělat především pomocí rozhovorů s maloobchodníky.

Mimo jiné jsem také získala neplacenou stáž, kdy pomáhám jedné profesorce s evropským projektem o potravinové bezpečnosti – Transmango. Případová studie, na které pracuju, se týká zeleninových bedýnek, a jak přispívají k potravinové bezpečnosti v Cardiffu. Celkem dělám rozhovor se čtyřmi poskytovateli bio bedýnek. Je velmi zajímavé dovídat se jejich názory, výzvy, kterým čelí, jejich negativní postoj vůči supermarketům a vize do budoucnosti. S udržitelným zemědělstvím (jak environmentálně, sociálně i ekonomicky) musíme začít v mnohem větším měřítku co nejdříve, abychom se vyvarovali ještě větší environmentální krizi, než které čelíme v současnosti. Jeden farmář mi řekl, proč má platit za bio certifikaci, za to, aby potvrdil, že dělá něco správně, kdežto ti, co ničí přírodu (např. používáním přemíry pesticidů, intensivním zemědělstvím), neplatí za svoje negativní dopady.

Nicméně také si snažím najít čas na odpočinek a poznávání Walesu. O „reading week“ jsme se jely s kamarádkami podívat na nejkrásnější pláž ve Walesu – Rhossili Bay. Trip Advisor ji ocenil jako 10. nejkrásnější pláž na světě. No, co myslíte?

 

smiley
Druhý semestr
Druhý semestr