Druhý ročník v plném proudu

První trimestr druhého ročníku teprve nedávno začal a mně to připadá jako dlouhá doba. Uplynuly sotva dva měsíce, co jsem se opět stěhoval do Londýna. Cestou se mi poškodil můj velmi těžký kufr. Největším problémem se nakonec ukázalo hledání místa bydliště. S téměř nepřesunutelným kufrem jsem bloudil čtvrtí přes hodinu, než jsem našel svůj nový domov.

Poprvé bydlím v malém domečku, což je velká změna vůči roku strávenému na dvoulůžkovém pokoji na koleji a 18 letech v bytě. Domeček mám společně pronajatý se třemi přáteli, kteří studují obory geofyziku, fyziku a elektrotechniku.

Svůj pokoj jsem si kompletně přestavěl v pracovnu mých snů. Nejvíce si vážím toho, když je hezký den, a tak slunce mi ráno svítí přímo na postel. Poté vstávám mnohem snadněji a pokoj je výrazně teplejší. Bohužel máme problémy s topením, a proto míváme často poměrně zimu.

S novým školním rokem a novým bydlištěm jsem také musel pozměnit své koníčky. Nejčastější aktivitou se stala jízda na kole, s kterým se téměř denně dopravuji do školy. Je to velice adrenalinový zážitek, protože cesta do školy vede přes několik dopravních tepen, kde je neustále hustá doprava. Také díky Notting Hill, který je na trase, si vždy zlepším fyzičku. Jsem rád, že mám lehčí horské kolo, protože mi plně vyhovuje stylem a velikostí, a nemusím se bát žádného terénu na cestě.

Čekal jsem velmi náročný a intenzivní start trimetru. Byl jsem ovšem překvapen, že ani moje ‚nejhorší‘ očekávání nebyla reálná. Velice intenzivní přednášky a tutoriály představují značnou výzvu pro plánování času. Již po necelých 4 týdnech jsme dobrali dva předměty, na které navazují další nové. Největší výzvu představuje kvantová mechanika. Na další přednášky se již nemohu dočkat.

V minulém roce jsem se věnoval sportovní střelbě. V době tréninků mám nyní laboratoře, a proto se jí nemohu věnovat tak, jak bych si přál. Kromě sportovní střelby jsem se začal věnovat nově dalšímu sportu a to jachtingu. Pro mě je jachting nejlepší aktivitou, jak strávit víkend. Zúčastnil jsem se výletu v podobě plavby na jihu Anglie. Velmi jsem si užil každé minuty na moři, zvláště když jsem měl na starosti kormidlo. Nemohu se dočkat, kdy bude vyhlášen další termín pro výlet. Zorganizováním práce dopředu zajistím, abych měl volný víkend pro jachting.

 

Druhý ročník v plném proudu