Druhý ročník magisterského studia v Bathu

Tímto rokem počínaje, Bath Spa University se zapojila do britské univerzitní sportovní ligy.

Jak už víte z mého předešlého příspěvku, můj život v UK se momentálně točí převážně okolo studia a basketbalu. I když bylo zprvu velice složité vše zorganizovat a obstarat vše potřebné pro náš sportovní klub, můžeme už s klidem říci, že jsme překonali prvotní problémy a nyní se můžeme plně soustředit na organizaci našeho týmu. První znamení skvělého studentského zážitku bylo obrovské množství lidí, kteří se nám přihlásili do teamu. Na ‚fresher’s fair, což je událost organizovaná pro studenty, aby se zorientovali v široké nabídce různých mimoškolních aktivit, se nám přihlásilo okolo 120 studentů. I když se toto číslo zprvu zdálo dost vysoké, tak nějak jsme tušili, že se postupem času zmenší alespoň o dvě třetiny, což se nám také v následujících dvou týdnech potvrdilo. Takže nyní máme pánský a dámský tým a už jsme dokonce zaznamenali jedno vítězství. Soutěžení v univerzitní lize je velká výzva, obzvláště pak pro nově založený tým, toto nás ale právě motivuje investovat čas a dřinu a dále se zlepšovat.

Co se mého studentského života týče, vše je v pořádku. Jak by se dalo očekávat, studijní náplň je o dost složitější a větší. Brzy dokončím další předmět, který mě připravuje na vypracování mé magisterské práce. V lednu pak začnu předmět, kterým přípravu na magisterskou práci dokončím a pak budu moci stanovit oficiální téma mé práce a plně se ponořit do výzkumu.

V březnu jedeme na týdenní sportovní výlet do Španělska, který je součástí největšího studentského sportovního festivalu na světě, což by mělo být skvělé a už nyní se nemohu dočkat. Mnoho univerzit z UK tam bude soutěžit v nejrůznějších sportech. O tom vám však povím v mém červnovém příspěvku.