Disertační práce

Poslední školní rok je přede mnou a s ním i spousta nových zážitků a zkušeností. Jelikož jsem v ročníku třetím, musím psát závěrečnou disertační práci, což je ekvivalent práce bakalářské. Vybral jsem si téma Atentát na Heydricha.

Třetí ročník je vlastně celý hlavně o disertační práci. Samozřejmě musím dělat i různé další eseje, prezentace a projekty. Připadá mi, že slovo ‘dissertation‘ použiji zhruba tak 10krát za den, dokonce se mi o ní už i zdají sny. Je skvělé, že naše univerzita nabízí všem studentům neustálou podporu a pomoc. Skoro každý druhý pátek máme různé workshopy o tom, jak se vlastně taková disertační práce má psát a co vše to obnáší.

Jak víte z mého posledního blogového příspěvku, přestěhoval jsem se do nového domu. Ještě zde schází dodělat různé maličkosti a vše bude perfektní.

V rozmezí následujícího roku či dvou ‘vyroste’ v našem univerzitním areálu pár nových budov. Upřímně mě mrzí, že v nich již nestihnu studovat, jelikož na obrázcích vypadají skvěle.

Včera jsem byl na slavnostním rozsvícení vánočního osvětlení, což se koná každý rok 13. listopadu. Celá událost byla vysílána živě. Součástí letošního rozsvěcování byla i ‘One Show‘, natáčená přímo na pódiu před rozjařeným davem. Jelikož je One Show oblíbená talkshow, zúčastnilo se letos opravdu neuvěřitelné množství lidí. Z organizačních důvodů muselo být rozsvícení posunuto o cca jednu hodinu. Jen tak pro představu, poměrně velká část zúčastněných lidí nebyla z Bathu a čekali v centru města okolo tří hodin než samotná ‘show’ začala.

Jelikož mám tento rok 2 hodiny semináře v místním Holburne Museum, naskytla se mi možnost se účastnit workshopu na výrobu velkých luceren a poté to budu, společně se spolužáky, učit malé děti, které jsou členy muzejního výtvarného kroužku.