Death in London

Vánoční prázdniny skončily a já jsem se vrátil zpět do Bathu a plnou parou vkročil do dalšího semestru. A také na mne čekalo spoustu zajímavých studijních akcí. Hned v lednu jsem se zúčastnil třídenního výletu do Londýna, kde jsme měli za úkol studovat veškeré londýnské archivy a procházet všechna historická muzea.

Tohoto výzkumného výletu se zúčastnilo celé historické oddělení naší univerzity (tři plné autobusy studentů). Byli jsme ubytováni v krásném studentském hostelu, hned naproti London Museum of Natural History. Byli jsme rozděleni do skupin a každá skupina měla za úkol studovat nejrůznější historická témata, avšak vše se pohybovalo v rozmezí šestnáctého až osmnáctého století. Já a moje skupina jsme si vybrali téma „Death in London“ (Smrt v Londýně). Což bylo téma přímo skvělé. V muzejních archivech jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí, které se nám budou značně hodit při tvorbě naší velké prezentace, která bude mít velký vliv na mé závěrečné hodnocení. Tento výlet byl rovněž skvělý v tom, že jsme se všichni poznali lépe a navázali nové přátelské svazky.

Také jsem se přestěhoval do nového domu a musím podotknout, že jsem víc než spokojen. Dokonce jsem si už i zařídil ubytování na příští rok, takže to nebudu muset dělat o letních prázdninách, tak jako většina studentů. Ve škole jde vše jako po másle. Tento týden mám „reading week“, což je týden, kdy se od nás očekává, že si načteme vše potřebné k tvorbě posledních esejí. Jsem rád, že můžu upřímně říci, že veškeré jazykové bariéry zmizely a dokonce i známky ze společných prezentací dostavám pravidelně lepší, než moji angličtí spolužáci.

Jak jste se mohli dočíst v sekci „zájmy“, mým největším koníčkem jsou kouzla. Proto jsem nelenil a snažil se co nejrychleji najít nějaké místo, kde bych mohl tento koníček provozovat a trénovat. Našel jsem jednu místní příjemnou hospůdku, kde mám pravidelně kouzelnická vystoupení, s čímž jsem opravdu velice spokojen, jelikož zatím vše probíhá úspěšně.  Také jsem se zapojil do natáčení školního muzikálu nesoucí název „Rock ‘n‘ Roll High“. Je to studentský projekt, který se snaží parodovat High School Musical. Jsem jediný účastnící se student, který nestuduje Performing Arts. Všichni ostatní jsou tedy buď studovaní herci, tanečníci apod.

Do České republiky se vrátím opět na Velikonoční prázdniny, což bude mezi 16. dubnem až 9. květnem. Poté, až se vrátím zpět do Anglie, mě budou 8. června čekat závěrečné zkoušky ze středověké a moderní historie, což bude probíhat formou psaných esejí ve škole. Mějte se zatím skvěle, cheers :-).