Být studentem fyziky ve třetím roce je skvělé

Mohl jsem si vybrat většinu mých kurzů. Konečně se můžu zaměřit na to, co je pro mě nejzajímavější, zejména počitačové kurzy.

Velmi se těším na můj letošni projekt, na kterém budu pracovat oba semestry. Projekt bude zahrnovat použití síťové analýzy aplikované na články z Wikipedie. Cílem je rozlišit, kteří vědci jsou nejpopulárnější a nejvlivnější.

Trvalo mi to dva roky, ale začínám konečně oceňovat výhody studia fyziky. Pomohlo mi zlepšit racionální myšlení. Tento způsob myšlení je nejen důležitý pro složení zkoušky; je použitelný pro jakoukoliv výzvu, kterou život přináší.

Rozhodl jsem se pokračovat ve výuce studentů v programování a matematiky o víkendech. Baví mě předávání znalostí a inspirace potenciálním vědcům. Výuka je také skvělá pro zlepšení mých interpersonálních dovedností. I když oceňuji význam vyváženého životního stylu, musel jsem bohužel přestat hrát hokej v letošním roce kvůli nedostatku času. Místo toho chodim běhat. Dále se snažím praktikovat hru na kytaru, kdykoliv mám volno.