Aberdeen University Maths Society

Aberdeenská univerzita je proslulá nespočtem studentských spolků a klubů nejrůznějšího zaměření. Scházejí se Rusové, golfisté, republikáni i přátelé paranormálních jevů. Aby toho nebylo málo, od roku 2015 se začali scházet i matematici. Tedy alespoň ti z nich, kteří se trochu zajímají o okolní svět, a jejich jediná zábava kromě matematiky není sledování zábavně-naučných videí o matematice.

V minulém roce jsem se stal členem tohoto společenství a zúčastnil se několika zábavných zajímavých akcí. Byli jsme na ‘Escape Room’, to je taková ta hra, kdy celý váš tým někde zamknou a vy se musíte pomocí řešení nejrůznějších rébusů dostat ven. Hráli jsme piškvorky ve 4D prostoru, občas si šli popovídat do hospody nebo zkoušeli řešit zajímavé matematické úlohy na pravidelných setkáních na matematické fakultě. Moc mě to bavilo a proto, když mi byla nabídnuta možnost být členem vedení ‘Maths Society’, neodmítl jsem, ale naopak s radostí přijal. A protože jsem všechny zkoušky udělal velice dobře hned na první pokus, začal jsem už od začátku června vymýšlet, co nového by naše společenství mohlo přinést, a hlavně, jak přilákat nové členy, neboť těch v ‘Maths Society’ zatím velký nadbytek není.

Od začátku příštího semestru začneme hned první týden aktivně všem zájemcům ukazovat, že matematika může být velká zábava, že je plná her, rébusů, překvapení a zajímavých řešení. Budeme pořádat více akcí pro širší veřejnost, s menšímy nároky na matematické znalosti a budeme se snažit více zaměřit na matematiku, která je lehce pochopitelná pro studenta jakéhokoli oboru.

Držte nám, prosím, palce!