A jsme v polovině.

S pozdním květnem přišly do Chicaga trošku letní teploty a tak jsme si jako studenti po dlouhé a úmorné zimě mohli užít zase trošku venkovních aktivit.

Vidět, jak se kampus po několika měsících zase probouzí ze zimního spánku, bylo úžasné. Studenti se učili venku na lavičkách a trávnících, někteří hráli fotbal nebo všudypřítomné frisbee a celkově celý kampus konečně vypadal tak, jak nám to slibovaly propagační materiály, než nám třicetistupňové mrazy sebraly poslední iluze. Do toho všeho se všichni těšili na náš univerzitní “Dillo Day“ , kdy na kampus přijelo několik světoznámých interpretů a naše univerzita se na jeden den proměnila ve velký pulzující koncert. Příjemné události jako tyto člověka nechaly na chvíli zapomenout na každodenní přednášky, eseje, projekty a náročné zkoušky.

Jak již jsem zmínil, i přes letní počasí jsme pokračovali ve vysokém akademickém tempu. Já tentokráte absolvoval celkem tři předměty z psychologie a jeden z makroekonomie. Přednášející byli jako obvykle na velmi vysoké úrovni. Z psychologie mě nejvíce zaujal předmět z oboru kognitivní psychologie. Přednášející profesor David Rapp byl skutečný expert ve svém oboru a do přednášek zapojoval mnoho poznatků z právě probíhajících výzkumů, které se odehrávají na Northwestern. U profesora Rappa se pravděpodobně budu příští rok ucházet o pozici asistenta ve výzkumu. Makroekonomie byla vyučována světově známým ekonomem, profesorem Lawrence Christiano. Výuka skvěle spojovala teorii s praxí a profesor nás svými netradičně pojatými testy neustále nutil přemýšlet nad teoretickými koncepty, které nás naučil a nad tím jak vypadají a mohou ovlivňovat dění v reálném světě.

Po úspěšném složení červnových závěrečných zkoušek jsem postoupil do třetího ročníku a těším se na další rok na Northwestern, který snad bude ještě plnější příležitostí než roky dosavadní.