A je to! …Už jen samá dobrodružství…

A je to! Všichni je jistě znáte. Kreslený seriál Pat a Mat - dva šikulové, kteří se snaží o realizaci svých nápadů ne vždy napoprvé uskutečněných. Mám pocit, že bych se s nimi mohla ztotožnit. Ani má cesta k vysněnému cíli nebyla jednoduchá.

I když to může znít jako paradox, poslední dobou se každé ráno probouzím s velmi dobrou náladou a úsměvem na tváři. Ze začátku jsem si to tak neuvědomovala, ale jak se to blíží každým dnem, už se ani nemůžu dočkat. Koncem srpna totiž odjíždím do Holandska, kde na The Hague University of Applied Science budu studovat obor zvaný International Business and Management Studies. V Nizozemí se zdržím po celý akademický rok. Studovat v zahraničí je můj dlouholetý sen a proto se těším, co vše nového a zřejmě i neočekávatelného mě v budoucích pár měsících čeká. I přes komplikace, které během mého zařizování potřebných věcí pro studium v zahraničí vznikly a které se mi podařilo všechny vyřešit, se moc těším na to, až si tuto velkolepou zkušenost prožiji.

Holandsko je jednou z nejvíce mezinárodních a nejlépe ekonomicky rozvinutých zemí. Vyznačuje se především svou florou (nejznámější jsou jejich tulipány), větrnými mlýny, bohatou turistikou a zajímavými historickými památkami. Rozmanitost národností, spousta pracovních příležitostí i pro studenty, krásy přírody, možnosti rozvoje jazykových schopností a mnoho dalšího, to je to, co mne na Nizozemí zaujalo a proto jsem si ho vybrala pro své budoucí studium.

Při zařizování administrativy potřebné ke studiu v zahraničí jsem úspěšně ukončila druhý semestr prvního ročníku na Unicorn College. Přestože jsem měla méně zapsaných předmětů než v prvním semestru, při skládání zkoušek jsem se mnohem více zapotila. Předměty jako jsou matematika nebo finanční účetnictví nejsou vůbec jednoduché. Na těchto předmětech bohužel nebývá stoprocentní úspěšnost složení zkoušek.

Kdybych měla zhodnotit druhý, již uplynulý semestr, byl náročnější, složitější a odpovídající úrovni této školy. Novinkou v několika předmětech byly workshopy. Uspořádaní workshopu je velmi dobrý způsob jak poznat daný předmět i z té praktické stránky.  Simulace podniku a jeho krizové situace a vašeho následného vyřešení poukazuje na možnost získat vydatné zkušenosti do budoucího kariérního života a růstu. Samotný workshop bych zhodnotila velmi pozitivně. Já svou funkci vedoucího týmu vzala velmi zodpovědně, a jelikož bych se ráda v budoucnu věnovala managementu více, jsem přesvědčena, že budu mít příležitost využít tyto zkušenosti.

…už jen samá dobrodružství… Na každém konci je pěkný nový začátek. Mým novým začátkem je studium na De Haagse Hogeschool. Za svým naplněným snem odjíždím již za měsíc a věřím, že vše, co jsem si vysnila, se mi konečně začne plnit.