Kde pomáháme

Snahou rodinné nadace Renáty a Petra Kellnerových je pomoci žákům a studentům základních, středních i vysokých škol a univerzit získat kvalitnější vzdělání. Zaměřuje se proto hlavně na dlouhodobé vzdělávací projety. Vyhledává mladé lidi s vynikajícími studijními předpoklady, ale komplikovaným sociálním zázemím a usnadňuje jim přístup ke studiu.

Už dávno však nejde „jen“ o znevýhodněné děti či studenty univerzit. Podporu získávají také učitelé veřejných základních škol, kteří mají chuť učit se nové věci. Svou pomoc nadace dává i do dalších oblastí vzdělání, kultury a umění. 

 

Projekty Nadace The Kellner Family Foundation

Open Gate

Na osmiletém gymnáziu Open Gate společně studují děti z dětských domovů nebo ze sociálně znevýhodněných rodin s těmi, kterým školné platí rodiče. Jde to díky nadaci, která dlouhodobě poskytuje stipendia studentům tohoto gymnázia. Od jeho založení v roce 2005 získalo stipendium již 342 studentů.

Vstoupit

Univerzity

Studovat v zahraničí nemusí být nesplnitelným snem. Finanční granty od nadace pomáhají českým nadaným studentům absolvovat Oxford, Cambridge, Yale a mnohé další proslulé univerzity. Za dobu existence projektu rozdělila nadace finanční granty na úhradu nákladů souvisejících s vysokoškolským studiem 177 studentům.

Vstoupit

Pomáháme školám k úspěchu

Zlepšujeme kvalitu vzdělávání ve veřejných základních školách. Pomáháme zvyšovat kvalifikaci pedagogů, zavádíme také nové vyučovací metody. Podporujeme více jak 860 učitelů a ředitelů ve 23 základních školách a jejich prostřednictvím přes 9 500 žáků.

Vstoupit

Science

Hledat nová východiska pro léčbu rakoviny bylo cílem vědeckých týmů, které čerpaly finanční granty projektu Science v letech 2013 - 2016. Podporu využívaly výjimečné vědecké osobnosti s mezinárodním úspěchem, ale také začínající talentovaní vědci.

Vstoupit

Ostatní

Nadace poskytuje finanční příspěvky také dalším institucím a jednotlivcům na projekty z oblasti vzdělávání, kultury nebo podpory zdraví.

Vstoupit
Zpět na hlavní stránku

Probíhá ověření zadaných údajů. Nezavírejte, prosím okno prohlížeče a vyčkejte na dokončení.