Tereza Bůžková

Výkonnou ředitelkou Nadace The Kellner Family Foundation se stala Tereza Bůžková

Tereza Bůžková

Do Nadace The Kellner Family Foundation nastoupila na nově vytvořenou pozici výkonné ředitelky Tereza Bůžková. Bude zodpovědná za řízení a rozvoj filantropických programů v rodinné nadaci Kellnerových, která se soustředí primárně na podporu vzdělávání českých učitelů, žáků a studentů.

„Nadace Kellnerových plní už téměř dvě desetiletí svůj hlavní účel, jímž byla od počátku podpora vzdělávání v Česku. Je to oblast, ve které vidím velký smysl. Chtěla bych nejen navázat na to dobré, co v nadaci vzniklo, ale zároveň přicházet s nápady, které mohou postupně rozšířit její působnost,“ prozradila své záměry Tereza Bůžková.

Nadace Kellnerových plní už téměř dvě desetiletí svůj hlavní účel, jímž byla od počátku podpora vzdělávání v Česku. Je to oblast, ve které vidím velký smysl. Chtěla bych nejen navázat na to dobré, co v nadaci vzniklo, ale zároveň přicházet s nápady, které mohou postupně rozšířit její působnost.

Tereza Bůžková

Tereza Bůžková

výkonná ředitelka

Tereza vystudovala ekonomii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Má více než 15 let zkušeností s vedením lidí a řízením projektů. Kariéru zahájila ve společnosti PwC a poté působila na manažerských pozicích v poradenské společnosti Deloitte, kde se věnovala transakčnímu poradenství, zejména komerční due dilligence a fúzím firem. Poslední dva roky vedla tým, který na velvyslanectví Velké Británie v České republice zodpovídal za rozvoj exportních příležitostí pro britské firmy na českém trhu.

Činnost rodinné Nadace The Kellner Family Foundation se datuje od roku 2009. Jejími zakladateli a mecenáši se stali Renáta a Petr Kellnerovi, kteří si dali za cíl dlouhodobou podporu vzdělanosti v České republice. Za více než 20 let existence věnovaly nadace rodiny Kellnerových na vzdělávací projekty bezmála dvě miliardy korun.