Praha 6 opět ocenila devět svých učitelek za jejich výkony

Praha 6 opět ocenila devět svých učitelek za jejich výkony

Praha 6 opět ocenila devět svých učitelek za jejich výkony

Radnice Prahy 6 opět ocenila výkony učitelů ze svých mateřských a základních škol. Letos si ocenění převzalo devět učitelek. Vítěze ve třech kategoriích vybírá porota, jmenovaná z řad členů Rady městské části Praha 6 a Výboru pro výchovu a vzdělávání.

Devět učitelek ze svých mateřských a základních škol ocenila šestá městská část na každoročně pořádané akci Vynikající učitel. Praha 6 ocenila hlavně jejich pracovní nasazení i tvorbu výukových a mimoškolních aktivit pro děti.

„Letos oceňujeme devět učitelek. Není tomu tak vždy, ale letos se žádný muž do nominací neprobojoval. Těším se, že třeba příští rok tomu bude jinak. Nicméně všem paní učitelkám dáváme najevo, že si jich velmi vážíme. Ta jejich práce není vůbec jednoduchá. Ona role učitele v dnešní době není jen role učitele, je to i velká role společenská, takže my touto formou učitele oceňujeme."

Samotné oceněné pedagogy vybírá vedení škol a školek.

„A poté zasedá komise, která je složena z radních, ze zastupitelů a také z členů výboru pro vzdělávání."

Ocenění si letos převzala i Alice Řeháková. Učitelka českého jazyka a výtvarné výchovy ze základní školy Antonína Čermáka.

„Já jsem to nejdřív vůbec nepochopila. Myslela jsem, že jsem měla někde hlasovat, že jsem to prošvihla a že jsem nehlasovala. Když jsem se to dozvěděla, tak jsem byla trochu rozpačitá, protože ještě jsem generace, kdy ocenění zasloužená umělkyně se udělovalo takovým těm „ starým babkám" za zásluhy. Poté jsem to celé přehodnotila a musím říct, že si toho velmi vážím. Cením si vedení školy, že mě vůbec nominovalo, že o mně vedení školy ví něco navíc a co sem poslali do té soutěže a vlastně se mi i na naší škole moc hezky pracuje."

Sama Alice Řeháková o svém pedagogickém poslání snila již od dětství.

„Já jsem se rozhodla už asi v sedmi letech, kdy jsem si trénovala co nemá dělat učitelka a zapisovala jsem si do deníčku co dělají učitelky špatně a co já tak dělat nebudu."

Předávání cen každoročně podporuje Nadace The Kellner Family Foundation, kterou v roce 2009 založili manželé Kellnerovi.

„ My jsme podpořili uspořádání této ceny finanční částkou tak, aby se zlepšila důstojnost této akce, protože vnímám, že vzdělávání je klíčové pro rozvoj demokratické společnosti, tím pádem i prestiž učitelů je potřeba posilovat," řekla Petra Dobešová, členka správní rady Nadace The Kellner Family Foundation.

Akce Vynikající učitel je v Praze 6 pořádána od roku 2005 a dosud bylo oceněno přes 130 učitelek a téměř dvacet učitelů.

Praha 6 opět ocenila devět svých učitelek za jejich výkony
Praha 6 opět ocenila devět svých učitelek za jejich výkony

Další články z médií

Všechny aktuality