Setkání se stipendisty, leden 2022

Nadace Renáty a Petra Kellnerových přijímá žádosti o grant pro české studenty zahraničních univerzit

Setkání se stipendisty, leden 2022

Pro české studentky a studenty, kteří míří na zahraniční univerzity, připravila Nadace The Kellner Family Foundation roční granty v celkové výši přibližně 15 milionů korun. Rozdělí je mezi studenty bakalářských programů v akademickém roce 2022/2023. Nové příjemce grantu Nadace vybere z online přihlášek, které musí žadatelé doručit do 31. března. Žádosti jsou k dispozici na webu kellnerfoundation.cz. Za uplynulých 12 let čerpalo grant z projektu Univerzity už 218 studentů vysokých škol, nejčastěji po dobu 3-4 let. Rodinná nadace Renáty a Petra Kellnerových mezi ně rozdělila 100 milionů korun. Dlouhodobě Nadace podporuje na cestě za kvalitním vzděláním talentované, cílevědomé a pracovité mladé lidi, kteří v sobě mají odhodlání získané mezinárodní zkušenosti využít ve prospěch celé české společnosti.

Nadace The Kellner Family Foundation otevírá 1. února 2022 již 13. grantové řízení pro studenty univerzit. I letos přijímá žádosti elektronicky. Formulář musí zájemci o podporu vyplnit v průběhu dvou měsíců a nejpozději do 31. března vložit do systému i všechny dokumenty potřebné k posouzení žádosti.

Přihlášky zástupci Nadace posuzují v několika kolech. Nejdříve vyhodnotí informace poskytnuté v přihlášce a vybrané studenty pak pozvou k osobním rozhovorům. „Přihlášky hodnotíme velmi individuálně. Zajímá nás každý jednotlivý příběh studentky nebo studenta, jejich motivace, ambice a odhodlání. Podporujeme mladé lidi, u kterých je zřetelné jejich zapálení pro obor a kteří mají svůj profesní sen, ke kterému by rádi po návratu ze zahraničí směřovali,“ doplnila k hodnocení žádostí Petra Dobešová, členka správní rady. Úspěšní žadatelé obdrží informaci o výši poskytnutého grantu do konce června.

Granty jsou určené primárně studentům bakalářských oborů na zahraničních univerzitách.

Preferujeme moderní vědecké obory, ať už přírodovědné nebo technické, nebo některý z uměleckých či humanitních oborů. Posuzujeme také kvalitu univerzity, její celkovou reputaci i hodnocení podle oborových žebříčků.

Petra Dobešová

Petra Dobešová

členka správní rady Nadace The Kellner Family Foundation

V právě probíhajícím akademickém roce čerpá granty od Nadace The Kellner Family Foundation celkem 57 studentů - 25 zařazených prvním rokem, 32 studentů pokračuje ve studiu vysněného oboru s finanční podporou Nadace více než jeden rok. Na zahraničních vysokých školách se stipendisté Nadace věnují hlavně přírodním a lékařským vědám, technickým oborům, ale i ekonomii, právu, nebo třeba hudbě, vývoji počítačových her a moderní cirkusové akrobacii.

Za 12 let získalo prostředky na studium i náklady s ním spojené celkem 218 studentů vysokých škol a univerzit po celém světě, včetně těch renomovaných jako jsou např. University of Oxford, University of St Andrews, University of Cambridge.

Profily všech stipendistů jsou zveřejněny na webu Nadace The Kellner Family FoundationStipendisté


Odkaz na online žádost
Grant pro studenty univerzit | formulář pro nové uchazeče

Další tiskové zprávy

Všechny aktuality