Křest

Kniha, která líčí životní příběhy mladých českých vědců, vyšla za podpory rodinné nadace Kellnerových

Křest

Na mezinárodním veletrhu Svět knihy byla uvedena kniha Věda je odvaha z populárního cyklu Bez frází, jejíž vznik finančně podpořila Nadace The Kellner Family Foundation. Kniha obsahuje životní příběhy šestnácti mladých českých vědkyň a vědců vyprávěných jejich vlastními slovy.

Další díl knihy Bez frází, tentokrát s podtitulem Věda je odvaha, spatřil světlo světa. Knihu příběhů, které tentokrát zavedou čtenáře nikoli do sportovního prostředí, ale do zákulisí české vědy, pokřtili na veletrhu Svět knihy Tereza Bůžková, ředitelka Nadace The Kellner Family Foundation a František Suchan z vydavatelství BF Media.

„Česká věda a především mladí čeští vědci a vědkyně mohou zdatně sekundovat špičkovým českým sportovcům. Je tedy skvělé, že se tým Bez frází rozhodl vydat mimo oblast sportu, které se až dosud výlučně věnoval, a dát prostor těm, kteří sice nesbírají olympijské medaile, ale posouvají lidské vědění v přírodních vědách, medicíně nebo objevování vesmíru,“ uvedla na křtu knihy Věda je odvaha Tereza Bůžková z rodinné nadace Kellnerových.

Zatímco profesionální sportovce mají děti a mládež možnost sledovat v televizi nebo na internetu denně, prostor pro motivaci, aby si jako svou životní dráhu vybrali právě vědu, je výrazně menší. Věřím, že o mnoha osobnostech z knihy ještě hodně uslyšíme.
Tereza Bůžková

Tereza Bůžková

výkonná ředitelka

„Zatímco profesionální sportovce mají děti a mládež možnost sledovat v televizi nebo na internetu denně, prostor pro motivaci, aby si jako svou životní dráhu vybrali právě vědu, je výrazně menší. Věřím, že o mnoha osobnostech z knihy ještě hodně uslyšíme,“ doplnila. „Pokud příběhy těchto odvážných mladých vědců motivují třeba jen hrstku studentů a studentek, dává nám to v nadaci obrovský smysl. Právě vzdělání je podle nás tím, co může českou společnost posunout dopředu,“ uzavřela Tereza Bůžková.

„Kniha Věda je odvaha vypráví o těch, kteří měli odvahu vydat se náročnou cestou, odvahu poznávat a posunout svět o kus dál. Snaží se být vzorem pro ty, kdo to chtějí ve vědě někam dotáhnout nebo i pro ty, kteří na své cestě právě procházejí nelehkým obdobím a hledají jak začít. Všechny osobnosti v knize zachytila fotografka Jana Mensatorová, držitelka ocenění Czech Press Photo,“ představuje novinku jeden z jejích autorů František Suchan z projektu Bez frází.

Křest