logo

Přispíváme k rozvoji společnosti,
zlepšujeme kvalitu života lidí,
pomáháme ostatním k úspěchu.

Aktuality

Lincoln College s potěšením oznamuje nové stipendium pro studenty z České republiky, kteří byli přijati na Oxfordskou univerzitu. Stipendium poskytuje díky Tomu Druckerovi - člověku s velkým srdcem a českými kořeny.

17. 12. 2013 | Rady pro studenty

V sekci Rozhovory a rady jsme zveřejnili nové texty - rozhovor s Hanou Halfarovou, ředitelkou projektu, ve kterém se dozvíte například jak probíhá výběr studentů do projektu Univerzity nebo co vše musí splňovat žádost o nadační grant. Článek Jak se připravit na studium v zahraničí obsahuje mnoho praktických rad zkušených studentů, určené nováčkům, kteří se teprve chystají na svoji první cestu na zahraniční univerzitu. A do třetice v této sekci najdete text Martina Bucháčka, jak se připravit na přijímací řízení na zahraniční univerzitu.

  Archiv aktualit

Blogy

Jonáš | 02. 07. 2014 | Vstup do Honours

Čas letí a já jsem již zdárně ukončil první polovinu čtyřletého studia v St Andrews, kde má tento mezník velký význam, poněvadž značí začátek “Honours” – tedy období, kdy se studenti po dvou letech experimentování musí rozhodnout, s jakým předmětem na diplomu své studium zakončí.

Martin | 02. 07. 2014 | Tak trochu jiná Británie

Představme si, že Rakousko-Uhersko se po první světové válce tak zcela nerozpadlo. Masaryk západní velmoci nepřesvědčil o nutnosti vytvoření samostatného společného státu Čechů a Slováků a rozpadající se mocnářství zmobilizovalo své poslední síly, aby si svoji průmyslově nejvyspělejší část udrželo. Nyní žijeme ve Spojeném císařství, cizincům donekonečna vysvětlujeme, že jsme Češi, a ne Rakušané.

Josef | 02. 07. 2014 | Ohlédnutí

Před dvěma týdny jsem zakončil zkoušky a byla to opravdová zkušenost. Byla to zatím asi největší výzva v mém životě a dal jsem do toho neskutečné množství úsilí.

  Všechny blogy