background image

Michaela Kopřivová

Naše stipendistka od roku 2021
Michaela Koprivova
Michaela Koprivova

Univerzita

Česká zemědělská univerzita v Praze, CZ

Obor

chov hospodářských zvířat

Rodné město

Praha

Kontakt

koprivovamisa0@gmail.com

Absolventka gymnázia Open Gate v roce 2021

Cesta k veterinární medicíně

Rozhodla jsem se studovat na České zemědělské univerzitě, obor chov hospodářských zvířat, protože vím, že mi toho hodně nabízí pro moje budoucí vysněné studium veterinární medicíny. Získám zde základy ze zoologie, ale i hlubší pochopení chemie, či se naučím anatomii mnoha hospodářských zvířat, což mi velice pomůže při studiu veteriny. I přesto, že si stále dost lidí myslí, že tato škola je velice jednoduchá, tak bych chtěla vidět ostatní, jak se naučí všechny svaly a kosti v těle lidí, ještě tak u hospodářských zvířat, což nám dává kvalitní základy do budoucího studia, a ještě když se u různých zvířat liší....

Také zde mám možnost nahlídnout pod pokličku šlechtitelům a chovatelům hospodářských zvířat a vidět, jak je tato práce opravdu náročná. Dozvím se hromadu zajímavých věcí, které bych se jinde neměla šanci dozvědět, a to mě na tom baví nejvíce.

Úzké propojení s praxí

Mým dlouhodobým cílem je zajisté studium veteriny, a přestože mi to nevyšlo, toho snu se nevzdávám a jdu si za ním. Ve svém životě chci být veterinářkou hospodářských zvířat, i proto jsem si vybrala tento obor. A i když plánuji přejít na veterinární školu do Brna, chci z tohoto studia vytěžit maximum. Abych byla konkrétní, např. v předmětu zoologie se zaměřujeme na parazity, v zootechnice na masnou a mléčnou užitkovost, a navíc ve všech předmětech profesoři vysvětlují, jak se nám daná látka bude hodit v praxi. To se mi na škole moc líbí, protože hned vidíme, proč látku probíráme. O to víc se těším i na praxe, kde si sama vše vyzkouším. Již v prvním semestru si to můžeme vyzkoušet například v anatomii, kde nás po každé probrané části čeká cvičení, kde máme možnost vše vidět na živo.

Nezapomínejte na plán B

Někteří středoškoláci, stejně jako já, mají třeba už jasno, kam chtějí dále zamířit. A to je rozhodně super, jen bych jim ráda poradila, ať mají i plán B. Ten může ale nemusí souviset s plánem A. Ve výsledku, ať se člověk nakonec dostane kamkoliv, tak až pak zjistí, zda si vybral správně. Některé školy mohou znít skvěle na stránkách, ale pak ve skutečnosti nesplňovat vaše podmínky či představy. Člověk může zjistit, že chce dělat něco jiného, a to je naprosto v pořádku. Já osobně jsem se sice nedostala na školu, na kterou jsem původně chtěla, ale ve výsledku toho ani tolik nelituji. Pomohlo mi to totiž zjistit, že veterina je opravdu to, co chci dělat. A to je za mě i mnohem důležitější než se na vysněnou školu dostat hned. Vědět, co chcete dělat a nebát se, když vám to chvilku potrvá, než to zjistíte. Protože každá škola vám dá něco, naučí vás něco jiného. A o tom to má být, dozvídat se věci, co nás baví a zajímají, a co nás mohou překvapit.