Rady studentů studentům
Jak se připravit na studium před odjezdem z domova, co nezapomenout při balení a kde seženu v cizině třeba obyčejnou peřinu? Ty nejbanálnější věci dokáží nováčka na univerzitě pěkně potrápit. Studium v zahraničí s sebou přináší řadu nelehkých situací, při kterých je rada zkušenějšího kolegy dobrá. Studenti z projektu Univerzity drží při sobě. Kdo jiný umí lépe poradit, jak obstát při prvních krocích v univerzitním kampusu i při přednáškách, než ten, který byl před několika lety sám nezkušený zelenáč.
Student Marek Svoboda: Proč a jak studovat v USA
Marek Svoboda absolvoval bakalářské studium na newyorské Columbia University a nyní se připravuje na přijímací zkoušky na magisterské studium medicínského oboru Psychiatrie. Pro čtenáře časopisu Mensa popsal své zkušenosti s přípravou na přijímací zkoušky na americké univerzity. Na studium v zahraničí získal Marek grant z projektu Univerzity od Nadace The Kellner Family Foundation.
(publikováno v časopise Mensa)
Student Martin Bucháček: Nebojte se studia v zahraničí
Martin Bucháček, student čtyřletého oboru Matematika a fyzika na University of Cambridge ve Velké Británii, popsal své zkušenosti s přípravou na přijímací řízení a studia na zahraniční univerzitě. Martina finančně podporuje Nadace The Kellner Family Foundation od roku 2012.
(Publikováno v časopie Mensa)
Jak se připravit na studium v zahraničí
Tento dokument má za cíl přinést vám praktické rady, jak se připravit na studium v zahraničí. Jsou určeny především pro studenty, kteří se chystají na některou z univerzit ve Velké Británii, ale řada z nich platí obecně. Byly sepsány námi studenty, kteří jsme si začátky na univerzitách na vlastní kůži prošli. Věříme, že vám naše zkušenosti usnadní vstup do nové životní etapy.
Studium v zahraničí | Výhody a nevýhody
Přemýšlíte o studiu v zahraničí? Každá ze zemí, kam nejčastěji míří čeští studenti, má své výhody i nevýhody. Připravili jsme pro vás přehledné shrnutí ke studiu ve Velké Británii, USA, Německu a Rakousku, Nizozemí, Švýcarsku a Irsku.